SIA “Latgales Granulas” jaunā granulu ražotnē investēs 1,7 miljonus eiro

SIA Latgales Granulas piesaistījis investīcijas granulu ražotnes izveidei no alternatīvo investīciju fonda FlyCap, informē Latvijas Garantiju aģentūra.

Savukārt lielākais ieguldītājs fondā ir SIA Latvijas Garantiju aģentūra (LGA). Piesaistītās investīcijas ir plānots ieguldīt ražotnes būvniecībā, tehnoloģisko iekārtu iegādē un apgrozāmajos līdzekļos, plānotā jaunas ražotnes ražošanas jauda ir 25 000 tonnu granulu gadā.

SIA Latgales Granulas ir dibināts 2014.gadā ar mērķi ražot ENplus A1 standartam atbilstošas koksnes granulas. Uzņēmuma vadībai ir daudzu gadu pieredze kokapstrādes nozarē. Kopējās investīcijas ražotnes izveidei ir plānotas 1,7 miljonu eiro apmēra. SIA Latgales Granulas valdes loceklis Āris Sparāns uzsver, ka piesaistītas investīcijas ļaus izveidot efektīvu, neliela apjoma, augstākās kvalitātes granulu rūpnīcu, kas ļaus veiksmīgi attīstīties eksporta tirgos, jo šobrīd Eiropas lielākie granulu patērētāji joprojām importē vairāk granulu, nekā saražo. Lai gan kapacitāte lielai daļai Eiropas ražotņu ir lielāka nekā reālā noslodze, daudziem ražotājiem ir problēmas ar izejvielu pieejamību un piegādi. Stabilu izejvielu apjomu ir plānots nodrošināt izmantojot izejvielu resursus, kurus nodrošinās mātesuzņēmums (SIA Aļņi AS) no sava kokmateriālu pārstrādes procesa. Savukārt FlyCap partneris Ģirts Milgrāvis norāda, ka fonds saredz uzņēmuma stabilu potenciālu eksporta tirgos. Latvijā koksnes granulu ražošana pēdējo 10 gadu laikā nepatraukti ir augusi, un šobrīd Latvija ir trešais lielākais granulu eksportētājs Eiropas Savienībā, kur aptuveni 90% no visas saražotās produkcijas tiek eksportēti. SIA Latgales Granulas galvenās priekšrocības mūsu skatījumā ir augstas kvalitātes ENplus – A1 sertificētas granulas, efektīva ražošanas struktūra un stabila izejvielu pieejamība, kas ir stūrakmens ilgtspējīgai darbībai un nodrošinātam noieta tirgum. Piesaistītas investīcijas ir būtisks ieguldījums Latgales reģionā, kas izveidos papildus 13 jaunas darbavietas Varakļānu novadā, norāda Ģ. Mīlgrāvis.

 

Raksts: “SIA Latgales Granulas jaunā granulu ražotnē investēs 1,7 miljonus eiro”, Žanete Hāka, publ. 20.01.2015

Avots: http://www.db.lv/razosana/sia-latgales-granulas-jauna-granulu-razotne-investes-1-7-miljonus-eiro-426213

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *