Briselē iepazīstina ar Latvijas prezidentūras galveniem rīcības virzieniem enerģētikā

Ekonomikas ministre Dana Reizniece – Ozola Eiropas Parlamenta (EP) Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejas sēdē 22.janvārī iepazīstināja EP deputātus ar Latvijas prezidentūras galvenajiem rīcības virzieniem enerģētikā un rūpniecības politikā.

„Latvijas prezidentūras galvenais izaicinājums un akcents enerģētikas sektorā būs Eiropas Enerģētikas Savienības izveide,” sanāksmes laikā uzsvēra ministre. „Šajā darbā Latvija apņēmusies iesaistīt plašu nozares ekspertu loku, tāpēc jau pēc pāris nedēļām, 6.februārī, sadarbībā ar Eiropas Komisiju Rīgā tiks organizēta enerģētikas ministru konference, pulcējot vairāk kā 400 enerģētikas profesionāļus – ES dalībvalstu enerģētikas ministrus, ES institūciju un starptautisku organizāciju pārstāvjus, zinātniekus un citus enerģētikas politikas līdzveidotājus,” norādīja Dana Reizniece – Ozola. Tāpat Latvijas prezidentūra turpinās iesāktās aktivitātes ES iekšējā enerģijas tirgus izveidē, ES Enerģētiskās Drošības stratēģijas un Klimata un enerģētikas satvara 2030 īstenošanā.

Iepazīstinot EP deputātus ar Latvijas Prezidentūras prioritārajiem jautājumiem rūpniecības jomā, ministre akcentēja rūpniecības uzņēmumu, jo īpaši MVU, konkurētspējas kāpināšanu un darbu pie uzņēmējdarbību veicinošas vides uzlabošanas, digitālo tehnoloģiju un iespēju izmantošanu un attīstīšanu uzņēmējdarbībā, zināšanu nozīmi, kā arī nepieciešamību sekmēt vieglu piekļuvi finansējumam dažādās ES uzņēmumu attīstības un izaugsmes stadijās. Lai izvērtētu esošo finanšu instrumentu efektivitāti, rosinātu diskusiju par jauniem finanšu instrumentiem, tādējādi sekmējot ES izaugsmi un konkurētspēju, Latvijas prezidentūra šogad, no 15.-17.jūnijam Rīgā organizēs konferenci “Inovatīvās uzņēmējdarbības nedēļa”.

 

Raksts: “Dana Reizniece – Ozola: Latvijas prezidentūras galvenais akcents enerģētikas sektorā – Eiropas Enerģētikas Savienības izveide”, Ekonomikas ministrija, publ. 22.01.2015

Avots: https://www.em.gov.lv/lv/jaunumi/3943-dana-reizniece-ozola-latvijas-prezidenturas-galvenais-akcents-energetikas-sektora-eiropas-energetikas-savienibas-izveide

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *