Kokapstrādes kompānijas “Setra” operatīvā peļņa 2014.gadā teju divkāršojusies

Zviedrijas kokapstrādes kompānijas “Setra” operatīvā peļņa jeb EBITDA (peļņa pirms nodokļiem) 2014. gadā sasniedza 201 miljonu Zviedrijas kronu (21,6 milj. eiro), kas ir par 94 miljoniem kronu vairāk nekā 2013. gadā. Savukārt pārdošanas apjomi gada laikā palielinājās par 3,1% līdz 4,19 miljardiem kronu (451,3 milj. eiro).

Finanšu rādītāju augšupeju kompānijas vadība pamato ar pozitīvu situāciju eksporta tirgos gandrīz visa gada garumā, labvēlīgām valūtas kursa izmaiņām, kā arī īstenotajiem izmaksu samazināšanas pasākumiem konkurētspējas uzlabošanas nolūkā.

Īsumā raksturojot tendences eksporta tirgos, uzsvērts, ka 2014. gadā būtiski palielinājušies koksnes produktu pārdošanas apjomi Āzijas reģionā, jo sevišķi Ķīnā. Tuvo Austrumu un Ziemeļāfrikas reģionā, kur realizēti aptuveni 20% visu kokmateriālu, pārdošanas apjomi bija stabili. Turpretim dažos Eiropas tirgos, t.sk. Vācijā, pārdošanas apjomi aizvadītajā gadā turpināja samazināties.

“Setra Group” ir viens no lielākajiem koksnes produktu ražotājiem Zviedrijā un visā Eiropā. 60% no saražotās produkcijas kompānija realizē Eiropā, Ziemeļāfrikā, Tuvajos Austrumos un Āzijā.

 

Raksts: “Setra year-end report 2014”, Setra Group, publ. 28.01.2015

Avots: http://www.setragroup.com/en-GB/about-setra/press/pressreleases/2015/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *