Aktīvi raugās pēc jauniem tirgiem un potenciālajiem partneriem

Pieaugot finansiālajam atbalstam dalībai starptautiskajās izstādēs, lielāka kļuvusi arī komersantu interese meklēt potenciālos partnerus un prezentēt savus produktus.
 Komersantu interese par Ārējo tirgu apgūšanas programmu ir ļoti liela, īpaši tā pieaugusi pēc pērnruden valdībā pieņemtā lēmuma par izmaiņām tajā, atzīst Latvijas investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Vineta Vilistere-Lāce. To, kā iemeslu pieaugušajai interesei piedalīties izstādēs Vācijā, min arī Vācijas-Baltijas tirdzniecības kameras Latvijā pārstāve Solveiga Āboliņa.

Nesen Vācijas pilsētā Nirnbergā noslēgusies viena no pasaulē lielākajām specializētajām rotaļlietu izstādēm Spielwarenmesse 2015, kurā Latviju pārstāvēja rekordliels dalībnieku skaits. Izstādē ar individuālajiem stendiem piedalījās 11 uzņēmumi – SIA Brain Games, SIA Gigi Bloks, SIA Lotes Toys, SIA MGS Factory, SIA Orange Company, SIA Risoma, SIA Rightgames RBG, SIA Tu jau zini, SIA Varis Toys, SIA Viennese un SIA Koka varde. Rotaļlietu ražotāji ir labs piemērs tam, ar ko Latvijas uzņēmumiem iekarot Vācijas tirgus, saka kameras vadītāja Ginta Petra. “Lielākā iespēja ir konkurēt ar nišas produktiem, jo ar masu produktiem Latvijas uzņēmēji diez vai spēj apgādāt visu 81 milj. patērētāju lielo tirgu.” Arī S. Āboliņa apliecina – uzņēmēju interese ir uzkrītoši lielāka. Janvārī notikušajā mēbeļu izstādē IMM 2015 Ķelnē, kur Latvija piedalījās ar nacionālo stendu pat divās hallēs – guļamistabas mēbeles un dzīvojamās istabas mēbeles -, piedalījās seši dalībnieki. Tikpat bija pārstāvēti arī nacionālajā stendā arhitektūras un būvmateriālu izstādē BAU 2015 Minhenē.

Šogad ar uzņēmumu nacionālo stendu Latvija paredzējusi piedalīties daudzās izstādēs, aptverot gan plašu nozaru, gan reģionālo spektru, izriet no LIAA informācijas. Paralēli tām plānotas arī neskaitāmas tirdzniecības misijas.

Jautāts, kā uz citu valstu fona sevi prezentē Latvijas uzņēmēji, S. Āboliņa atzīst – nu jau vairākus gadus nav jākaunas. Stendi ir kvalitatīvi un dizainiski atšķirīgi, arī dalībnieki vairāk apzinās – nepietiek ar to, ka apsēdies stendā un gaidi, kad pie tevis kāds pienāks.

 

Raksts: “Aktīvi raugās pēc jauniem tirgiem un partneriem”, Lāsma Vaivare, publ. 03.02.2015

Avots: Laikraksts “Dienas Bizness”, Nr. 22 (4882)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *