Atbalsts uzņēmējiem jaunu noieta tirgu apgūšanā – miljons mēnesī

Lai mazinātu Krievijas embargo sekas, pērnā gada otrajā pusē valdība lēma par vairākiem soļiem, tostarp par papildu 7 milj. eiro piešķiršanu uzņēmumiem jaunu eksporta tirgu apgūšanai, atbalsta intensitātes paaugstināšanu līdz 70%, jaunām atbalstāmām darbībām un jaunu atbalsta saņēmēju loku – izglītības iestādēm un zinātniskām institūcijām. Kopējais pieejamai ERAF finansējums programmas ārējo tirgu apgūšana – ārējais mārketings sestajā un turpmākajās kārtās, kur projekti tiek pieņemti līdz šā gada 30. oktobrim, ir teju 14 milj. eiro. Projekti tiek pieņemti katra kalendārā mēneša ietvaros, un vienā mēnesī kopējais pieejamais finansējums ir 1 milj. eiro, laikrakstam Dienas Bizness skaidro LIAA.

Ekonomikas ministrijā gan skaidro, ka eksporta veicināšanas programmā, kuras īsteno LIAA, uzņēmuma dalībai starptautiskajās izstādēs, nacionālajos stendos utt. Atbalsta intensitāte jau tagad ir 100%. Proti, programmas ietvaros tiek segti visi izdevumi, kas saistīti ar dalību pašā izstādē. Uzņēmējiem pašiem jāsedz tikai personīgie izdevumi, kas saistīti ar nokļūšanu uz izstādes norises vietu un uzturēšanos. Savukārt šos izdevumus uzņēmēji atgūst caur ārējo tirgu apgūšanas programmu, kurā atbalsta intensitāte ir 70%. Kas nozīmē, ka uzņēmējam pašam jāsedz tikai 30% no saviem personīgajiem izdevumiem.

Kopumā šajā aktivitātē ir apstiprināti vairāk nekā 2500 projektu pieteikumi, liecina LIAA statistika. Atbalsts paredzēts arī turpmāk – no 2014. līdz 2020. gadam ES fondu plānošanas periodā Ekonomikas ministrija ārējo tirgu apgūšanai paredzējusi 32 milj. eiro.

Starp nozarēm, kas līdz šim aktīvāk izmantojušas ES atbalstu ārējo tirgu apgūšanai, ir arī kokapstrāde. Tuvākie plānotie Latvijas uzņēmēju nacionālie stendi starptautiskajās izstādēs 2015.gadā: Eko būvniecības nozares izstāde Tokijā “Eco House & Eco Building Expo” (25.-27.feb.), celtniecības nozares izstāde Londonā “Ecobuild 2015” (3.-5.marts), interjera dizaina izstāde Singapūrā “Maison&Object Asia 2015” (10.-13.marts) un koka būvniecības nozares izstāde Namīrā, Beļģijā “Bois& Habitat 2015” (20.-23.marts).

 

Raksts: “Atbalsts uzņēmējiem – miljons mēnesī”, Lāsma Vaivare, publ. 03.02.2015

Avots: Laikraksts “Dienas Bizness”, Nr. 22 (4882)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *