Iespēja kļūt par profesionālu kokvedēja automobiļa vadītāju

Jau no 2014. gada 1. decembra Ogres tehnikumā ir sākusies uzņemšana ESF finansētā profesionālās izglītības programmā – Kokvedēja automobiļa vadītājs!

Kokvedēju vadītāju apmācību programma uzsākta ar mērķi aizpildīt lielo skaitu vakantās darbavietas, kas pieejamas pilnīgi visos Latvijas reģionos. Lai arī kokvedēju vadītāju atalgojums ir pietiekoši augsts un svārstās no 800 līdz pat 1200 EUR pēc nodokļu nomaksas, darba tirgū šobrīd ir maz tādu, profesionālu kravas auto vadītāju, kas vismaz pamatlīmenī orientētos mežsaimniecības jautājumos, kā arī spētu lietot informācijas un komunikāciju tehnoloģijas, kas mūsdienās ir kokvedēju vadītāju ikdiena. Kā atzīst LNMA izpilddirektors Artūrs Bukonts, jauno kokvedēja vadītāju apmācības programma ir izstrādāta ciešā sadarbībā ar darba devējiem, līdz ar to, tā satur tikai to prasmju un zināšanu apguvi, kas kokvedēja vadītājam ir tiešām nepieciešamas. Lai arī mācību ilgums šajā programmā ir 1 gads, turpat trešo daļu no šī laika audzēkņi pavadīs kvalifikācijas praksē  – tātad strādājot uzņēmumos, kas nodarbojas ar apaļo kokmateriālu pārvadājumiem.

Nenoliedzami Latvijas Neatkarīgo mežizstrādātāju asociācijas ciešā sadarbība ar Ogres tehnikumu jauniešiem sniedz iespēju viegli atrast prakses vietas uzņēmumos, kas visbiežāk kļūst arī par viņu darba vietām pēc mācību sekmīgas noslēgšanas.

Apmācības tiek uzsāktas 2015. gada 23. februārī, dokumentus iespējams iesniegt līdz 17. februārim!

 

Raksts: “Iespēja kļūt par profesionālu kokvedēja vadītāju”, LNMA, publ. 07.01.2015

Avots: http://www.lnma.lv/iespeja-klut-par-profesionalu-kokvedeja-vaditaju/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *