Red Dot Award balva – magnēts dizaina cienītājiem starptautiskajās izstādēs

Līdz šim prestižo balvu Red Dot Award ir ieguvuši četri Latvijas dizaina produkti; līdz 11. februārim savus veikumus starptautiskajā konkursā var pieteikt arī citi.

Latvijas «groziņā» ir četras Red Dot Award balvas – ķeblītim Bloom, trauku kolekcijai Deco, pakaramajam Cliq Premium un pistāciju iepakojumam Mighty Nuts. «Nedomāju, ka tikai šie četri ir pelnījuši to,» saka Maija Rozenfelde, iepakojuma dizaina kompānijas Foreign Embassy līdzdibinātāja un iepakojuma Mighty Nuts autore. Stikla dizaina priekšmetu zīmola an&angel vadītāja Agnese Garā-Nīmane uzskata, ka četri ir vienlaikus gan daudz, gan maz, ņemot vērā vērtēšanas kritērijus un to, cik maza ir Latvija. Red Dot Award ir sena un labi zināma balva, tāpēc ar tās saņemšanu ir jālepojas, viņa teic.

Lai saņemtu balvu, pašiem ir jāizrāda iniciatīva un jāaizpilda pieteikums, kas neesot sarežģīti. Galvenais esot nenokavēt termiņu. Šogad tas ir 11. februāris. «Pieteikšanās notiek kā parasti konkursos, ir jāaizpilda dažādi papīri – pieteikums, apraksts, jānosūta pats produkts un jāsamaksā dalības maksa. Pēc tam žūrija vērtē un paziņo rezultātus,» skaidro Jānis Kārkliņš, SIA Flow Design līdzdibinātājs. Viņa un Georga Dvališvili (Georg Dwalischwili) radītais magnētiskais pakaramais Cliq Premium pērn ieguva balvu Red Dot Award Winner 2014.

Pirmais Latvijā Red Dot Award balvu 2012. gadā saņēma Alda Circeņa dizainētais ķeblītis Bloom. Viņš šajā industrijā strādā ilgus gadus un zināja par šo starptautisko konkursu, tāpēc arī balvai izvirzīja savu veikumu. Bloom bijis pirmais darbs, ko viņš pieteicis, tāpēc liels bija pārsteigums, ka ķeblītis ieguva prestižo atzinību. Pēc A. Circeņa panākumiem Latvijas dizaineri katru gadu ir saņēmuši šo balvu.

«Starptautiskajās dizaina izstādēs, kuras parasti ir piesātinātas ar inovatīviem risinājumiem, Red Dot etiķete nereti kalpo kā ‘magnēts’ dizaina cienītājiem, par ko mēs arī pārliecinājāmies, piedaloties pagājušajā gadā izstādē Milānā,» atklāj J. Kārkliņš. Arī A. Circenis piekrīt, ka starptautiskā atzinība noder pašapziņai, jo parāda, ka uzņemtais virziens ir pareizs un iesākto var turpināt, ‘nemētājoties’ uz vienu vai otru pusi. Savukārt pienesums biznesam – liela publicitāte. Apbalvojums maina attieksmi – nav vairs jāpārliecina, ka produkts ir labs, vairs nav jautājumu par kvalitāti. Red Dot zīme parāda, ka produkts atbilst augstas kvalitātes un laba dizaina standartiem. Cilvēki šādu balvu respektē.

 

Raksts: “Magnēts dizaina cienītājiem”, Anda Asere, publ. 04.02.3015

Avots: http://www.db.lv/razosana/magnets-dizaina-cienitajiem-426998

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *