Krievijas ražotāji saasina konkurenci Eiropas zāģmateriālu tirgū

Samazinoties noietam Āzijā un Arābu valstīs, šajos tirgos realizēt paredzētie skujkoku zāģmateriāli no Krievijas ziemeļrietumiem pēdējās pāris nedēļās intensīvi piegādāti uz Eiropu. Rezultātā zāģmateriālu piedāvājums nozīmīgākajos Eiropas pārdošanas tirgos kļuvis vēl lielāks, palielinot spiedienu uz pārdošanas cenām. Neraugoties uz to, pirktspēja daudzās Eiropas valstīs, pēc pašu tirgotāju sniegtās informācijas, joprojām ir laba. Konkurence starp ražotājiem saasinājusies arī tāpēc, ka Krievijas zāģmateriālu piegādātāji klientu piesaistes nolūkā līdzīgi kā zviedru ražotāji pazeminājuši pārdošanas cenas.

Pateicoties labvēlīgiem laikapstākļiem, aktīva ziemas cirsmu izstrāde Krievijas ziemeļrietumos notiek jau vairākas nedēļas. Tas nozīmē, ka zāģbaļķu piedāvājums tirgū ir adekvāts, ļaujot lielajām kokzāģētavām palielināt ražošanas apjomus un pazemināt skujkoku zāģmateriālu pārdošanas cenas Eiropā pirmajā ceturksnī par vidēji 10 €/m3 attiecībā pret vidējo cenu līmeni iepriekšējā – aizvadītā gada pēdējā ceturksnī.

Eiropas centrālajā daļā jaunā cena, kas prasīta par egles zāģmateriāliem (rough-sawn) ir 187 €/m3, CIF. Lielbritānijā Krievijas ziemeļrietumos ražotie egles zāģmateriāli maksā aptuveni 160 £/m3, bet priedes zāģmateriāli – 163 – 165 £/m3, CIF.

 

Raksts: “Russian shippers maintaining pressure on prices in Europe with an increased supply”, EUWID, publ. 28.01.2015

Avots: “EUWID Wood Products and Panels”, Nr.5 (2015)

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *