Lapkoku baļķu imports Eiropas Savienībā no Krievijas samazinājies

Lapkoku baļķu imports Eiropas Savienības dalībvalstīs no Krievijas laika periodā no janvāra līdz septembrim pērn samazinājās salīdzinājumā ar atbilstošo laika periodu 2013. gadā; naudas izteiksmē – par 8% līdz kopumā 163,87 miljoniem eiro. Tādējādi piecas lielākās Krievijas lapkoku baļķu importētājvalstis Eiropā, saskaņā ar Eurostat datiem, 2014. gadā bija Somija, Zviedrija, Polija, Igaunija un Čehija.

Tradicionāli lielākā Krievijas apaļkoku importētājvalsts Eiropā ir Somija. Lai arī koksnes ievedums šajā valstī no Krievijas par 4% samazinājās, Somijas tirgus īpatsvars palielinājās – no 88,7% līdz 92,8%.

Zviedrijā lapkoku baļķu ievedums no Krievijas dotajā laika periodā samazinājās par 54%, naudas izteiksmē importēto apaļkoku kopvērtībai samazinoties no 18,9 miljoniem eiro līdz 8,62 miljoniem eiro. Jauna tendence ir lapkoku baļķu imports Polijā, kur 2013. gadā šie sortimenti netika ievesti vispār. Aizvadītā gada pirmajos deviņos mēnešos Polijā no Krievijas lapkoku apaļkoksne kopumā ievesta 2,24 miljonu eiro vērtībā, šai valstij ierindojoties trešajā pozīcijā lielāko Krievijas koksnes importētājvalstu vidū Eiropā. Tāpat jāatzīmē lapkoku baļķu importa kāpums Igaunijā, kur minētajā laika periodā koksne ievesta 445 tūkst. eiro kopvērtībā (+161%).

 

Raksts: “EU: Imports of Russian hardwood logs decline in 2014”, Fordaq, publ. 03.02.2015

Avots: http://www.ihb.de/wood/news/Russia_EU_hardwood_logs_import_40233.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *