Kanādas koksnes granulu ražotāji pārorientē eksportu no Eiropas uz Āziju

Aizvadītā gada trešajā ceturksnī koksnes granulu eksports no Ziemeļamerikas sasniedza jaunu rekordu, ziņo Wood Resources International. Kamēr uz Eiropu kopējā piegādātā apjoma pieaugums gada griezumā vērtēts kā mērens, krietni būtiskāk audzis eksports uz Āziju.

Ja līdz 2014. gadam vairāk nekā 95% no visa ASV un Kanādā saražotā koksnes granulu apjoma tika eksportētas uz Eiropu, 2014. gadā šī kurināmā tirdzniecības plūsmā iezīmējās jauna tendence – eksporta pārorientācija no Eiropas tirgus uz Āziju. Tā, piemēram, rekordliels granulu apjoms trešajā ceturksnī no Britu Kolumbijas provinces Kanādā eksportēts uz Dienvidkoreju. Lai arī trešajā ceturksnī kopumā no Kanādas eksportēts vairāk granulu nekā otrajā ceturksnī, realizētais apjoms joprojām atpaliek no sasniegtā ceturkšņa maksimuma 2013. gada pēdējā ceturksnī, kad no valsts tika izvesti kopumā 500 tūkst. tonnu kurināmo koksnes granulu. Granulu piegādes apjomi no Kanādas rietumiem un austrumiem virzienā uz Eiropu samazinājās visu pērnā gada pirmo trīs ceturkšņu periodā, laika posmā no jūlija līdz septembrim eksportam sasniedzot zemāko rādītāju kopš 2011. gada. Tikmēr uz Āziju piegādes apjomi palielinājušies jau sesto ceturksni pēc kārtas.

Eksperti pārliecināti, ka līdz 2015. gada beigām kurināmo koksnes granulu eksports no Kanādas būtiski nepieaugs. Situācija mainīsies 2016. gadā, līdz ar piecu jaunu granulu rūpnīcu atvēršanu Britu Kolumbijā, kas papildinās esošās jaudas par vairāk nekā 800 tūkst. tonnu gadā. Jāatzīmē, ka jaunās produkcijas galvenais noieta tirgus būs Dienvidkoreja.

Tikmēr no ASV granulu eksports kopš 2011. gada nepārtraukti pieaug, 2014. gada trešajā ceturksnī apjomiem pārsniedzot vienu miljonu tonnu. Šeit joprojām dominē granulu eksports no valsts dienvidu reģiona uz Eiropu. Tikmēr uz Āziju tiek piegādātas tikai maza apjoma kravas no valsts rietumu piekrastes.

 

Raksts: “Wood Pellet Exports from North America Reach Record High in 3Q/14, Hakan Ekstrom”, Forest Industry Network, publ. 02.02.2015

Avots: http://forestindustry.com/feature-article/100/wood-pellet-exports-north-america-reach-record-high-3q14

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *