Madonas novadā plašs ugunsgrēks nopostījis granulu ražotni

Madonas novadā šonakt degusī granulu rūpnīca ir daļa no kokapstrādes kompleksa “Kokapstrādes grupa”, kas ir ļoti svarīgs uzņēmums Madonas novadam, jo ir lielākais uzņēmums novadā gan pēc apgrozījuma, gan pēc nodarbināto skaita, aģentūru LETA informēja Madonas novada pašvaldības Uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības nodaļas vadītājs Romāns Hačatrjans.

Tāpat uzņēmumā tiek ražota augstas kvalitātes koksnes produkcija, kura tiek eksportēta ļoti lielos apjomos.

“Kokapstrādes grupa”, kurā iekļauti vairāki kokapstrādes uzņēmumi, pamatnodarbošanās ir līmēta bezzaru materiāla ražošana, tāpēc granulu un brikešu ražošana ir tikai daļa no šī uzņēmuma. Pašvaldība cer, ka komplekss darbību turpinās, ko apliecinājuši arī uzņēmuma īpašnieki. Privātajā sektorā šī uzņēmumu grupa ir lielākais darba devējs novadā, nodarbinot vairāk nekā 200 darbinieku, no kuriem neliela daļa strādā granulu cehā. Tāpat uzņēmums šogad plāno lielas investīcijas ražošanas attīstībā. Arī pašvaldība ir ieplānojusi tuvākajos gados palīdzēt uzņēmumam ar asfaltēta ceļa izbūvi, kas ved gar uzņēmumu. Hačatrjans uzskata, ka ugunsgrēks ne pašvaldības, ne uzņēmuma plānus neatcels.

Kā aģentūra LETA noskaidroja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, ugunsgrēka izcelšanās iemesli vēl nav zināmi. Izsaukumu uz Madonas novada Bērzaunes pagasta “Grantiņiem” ugunsdzēsēji saņēmuši ap plkst.23. Koka granula ražotnē liesmas bija izpletušās 1250 kvadrātmetru platībā, tāpēc izsludināts paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks. Ugunsgrēkā cietušo nav.

 

Raksts: “Nodegusī granulu rūpnīca bijusi lielākais uzņēmums Madonas novadā”, LETA, publ. 09.02.2015

Avots: http://www.edruva.lv/zinas/sabiedriba/zina/42154

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *