“Finnpulp” plāno uzbūvēt 1,4 miljardus eiro vērtu skujkoku celulozes rūpnīcu

Jaunais Somijas mežsaimniecības uzņēmums “Finnpulp Ltd.” turpina attīstīties un plāno uzbūvēt 1,4 miljardus eiro vērtu celulozes rūpnīcu Kuopio pilsētā, valsts dienvidos. Ņemot vērā investējamo līdzekļu apjomu un uzstādāmās jaudas, šī projekta īstenošanas rezultātā Somijā tiks radīta lielākā un mūsdienīgākā celulozes ražošanas rūpnīca, kurā tiks pārstrādāta skujkoku koksne. Plānotās ražošanas jaudas ir 1,1 miljons tonnu celulozes, 60 000 tonnu taleļļas un 0,8 TWh zaļās elektroenerģijas, kas tiks nodota kopējā tīklā un veidos aptuveni 1% no ikgadējā elektroenerģijas patēriņa valstī.

Projekta izstrāde tika uzsākta jau 2012. gadā. 2013. gada maijā nodibināts uzņēmums “Finnpulp Ltd.”, savukārt 2014. gada februārī pabeigts projekta tehniski – ekonomiskais izvērtējums. Pamatojot investīciju ieguvumu, norādīts, ka skujkoku šķiedru celuloze tiek izmantota higiēnas preču papīra un iepakojuma papīra ražošanā, pēc kā pieprasījums nākotnē tikai pieaugs. Ietekmes uz vidi novērtējums tiks uzsākts 2015. gada pavasarī. Sarunas par finansējuma piesaisti turpinās gan ar vietējiem, gan ārvalstu investoriem.

Jāatgādina, ka lielos apjomos – līdz 1,3 miljoniem tonnu gadā – celulozes ražošanu jaunā rūpniecības objektā plāno arī “Metsä Group”, kas saņēmusi atļauju jaunākās paaudzes bioproduktu ražošanas kompleksa izveidei Ānekoski pilsētā.

 

Raksts: “Finnpulp Progressing with Plans to Build 1.1 Million Tonne Pulp Mill in Finland”, Finnpulp Ltd., publ. 09.02.2015

Avots: http://www.paperage.com/2015news/02_09_2015finnpulp_kuopio_pulp_mill.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *