Galvenais Latvijas eksporta dzinējspēks 2014. gadā – kokapstrāde

Zema izaugsme eirozonā, straujš Krievijas rubļa vērtības kritums, kā arī ģeopolitiskās situācijas radītā nenoteiktība reģionā ir bremzējusi Latvijas eksporta attīstību 2014. gadā. Tajā pašā laikā eiro vērtības samazinājums un pozitīvā ekonomikas izaugsme Zviedrijā, Apvienotajā Karalistē, Čehijā un Ungārijā ir kompensējusi eksporta apjomu kritumu uz eirozonas valstīm un Krieviju. Tādējādi kopējais Latvijas preču eksports pērn bija par 2,2% lielāks nekā 2013. gadā. Tas kopumā vērtējams kā labs sniegums.

“Analizējot lielākas preču eksporta kategorijas, zīmīgi, ka galvenais eksporta virzītājspēks 2014. gadā bija kokapstrādes nozare. Koksnes eksporta apjomi pieauga par 9% salīdzinājumā ar 2013. gadu un lielākais pieaugums bija vērojams eksportā uz Lielbritāniju. Otru lielāko devumu eksporta pieaugumā nodrošināja elektroierīces un elektroiekārtas, gada laikā palielinoties par 13,2%. To pamatā nodrošināja telefonu aparātu, monitoru un projektoru preču eksporta apjomu kāpums. Tomēr jāatzīmē, ka šis pieaugums ir noticis uz reeksporta rēķina,” norāda Finanšu ministrijas Tautsaimniecības analīzes departamenta direktore Inta Vasaraudze.

 

Raksts: “Koksne bijis galvenais Latvijas eksporta dzinējspēks 2014. gadā”, Finanšu ministrija, publ. 09.02.2015

Avots: http://www.fm.gov.lv/lv/aktualitates/jaunumi/makroekonomika/49979-fm-koksne-bijis-galvenais-latvijas-eksporta-dzinejspeks-2014-gada

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *