Kuldīgas vecpilsēta iegūs vēl vienu restaurētu koka ēku

Kuldīgas novada pašvaldībai izdevies gūt atbalstu Kultūras ministrijas izsludinātajā konkursā ēkas Baznīcas ielā 5 atjaunošanai. Projekta uzdevums ir izveidot Veco rātsnamu par dažādu paaudžu nemateriālā kultūras mantojuma meistaru un amatnieku meistarības apguves, saskarsmes un pašizpausmes vietu, kur senās amatu un tradicionālās amatniecības prasmes tiek nodotas tālāk nākamajām paaudzēm, kur tiek kopta vietējā identitāte un veidota saskarsme ar citu tautu tradicionālo kultūru.

Kā zināms, šobrīd Vecais rātsnams ir ļoti sliktā stāvoklī, tajā darbojas Kuldīgas Aktīvās atpūtas centrs, Tautas lietišķās mākslas studijas „Varavīksne” un „Ķocis”, kā arī pensionāru rokdarbu veikaliņš un radošā fotostudija.

Ēku plānots restaurēt, par pamatu ņemot tās vēsturisko plānojumu. Tiks restaurēta ēkas fasāde, saglabājot atklātas koka konstrukcijas, logus, dekoratīvās koka detaļas. Paredzēts atjaunot zudušās divviru koka ārdurvis galvenajām ieejām, kāpnes un logiem zudušos koka konstrukcijas slēģus. Tāpat paredzēts maksimāli saglabāt oriģinālās guļbūves ārsienas un iekšsienas, atjaunot guļbūves sienu ēkas centrālajā daļā, kur kādreiz atradusies rātes galvenā apspriežu telpa, kā arī jumta konstrukcijas, protezējot bojātos elementus un jumta segumu.

Projektam pieejamais EEZ līdzfinansējums ir EUR 250 000, savukārt pārējās izmaksas pēc izsludinātā būvniecības darbu iepirkuma plāno segt pašvaldība. Valsts nozīmes arhitektūras pieminekli restaurēs SIA „Ostas celtnieks”, informē Kuldīgas novada dome. Līguma summa ir vairāk nekā pusmiljons eiro, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) informācija. Paredzēts, ka būvdarbi ilgs līdz nākamā gada februārim.

 

Avots: http://kuldiga.lv/lv/

http://www.db.lv/ipasums/nekustamais-ipasums/restaures-vesturisko-ratsnamu-427295

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *