“Stora Enso” investēs koka būvelementu ražotnes izveidē Somijā

Somijas papīra un celulozes ražotājs “Stora Enso” iecerējis modernizēt rūpniecības kompleksu “Varkaus”, kur saistībā ar pārprodukciju Eiropā jau pāris gadus papīra ražošanas cehos valdījis klusums, un pārveidot to par koka konstrukciju ražotni. Jaunā ražošanas līnijā tiks investēti 43 miljoni eiro. Plānots, ka šīs investīcijas nostiprinās “Stora Enso” pozīcijas starptautiskajā koka būvkonstrukciju tirgū, kā arī papildinās piedāvājamo produktu klāstu.

Jaunās produkcijas ražošanas uzsākšana plānota 2016. gada 2.ceturkšņa sākumā. Pie maksimālās iekārtu noslodzes gadā tiks saražots līdz 100 000 kubikmetru līmēto būvkonstrukciju. Sagaidāms, ka jaunā ražošanas līnija palielinās kompānijas kopējos pārdošanas apjomus par 50 miljoniem eiro gadā.

Pateicoties šīm investīcijām, kompānija spēs apmierināt pieaugošo pieprasījumu pēc atbilstošām būvkonstrukcijām celtniecības sektorā, kā arī apgūt jaunus tirgus un piedāvāt saviem klientiem vēl plašāku koksnes produktu sortimentu, pārliecināts “Stora Enso” pārstāvis Jari Suominens (Jari Suominen).

2015. gada 4.ceturksnī šīs rūpnīcas teritorijā plānots uzsākt arī nebalinātās krafta celulozes ražošanu ar jaudu 310 000 tonnu gadā un kartona ražošanu ar jaudu 390 000 tonnu gadā. Šobrīd rūpniecības kompleksā “Varkaus” darbojas tikai zāģētava ar jaudu 260 000 kubikmetru egles zāģmateriālu gadā. Kopējais aprēķinātais egles, priedes un bērza koksnes patēriņš “Varkaus” rūpniecības objektā pēc investīciju projekta realizācijas būs aptuveni 2,1 miljons kubikmetru gadā.

 

Raksts: “More business in Varkaus mill site”, Stora Enso, publ. 04.02.2015

Avots: http://buildingandliving.storaenso.com/News-Site/news/Pages/More-business-in-Varkaus-mill-site.aspx

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *