Ķīnā 2014. gadā ievests rekordliels skujkoku apaļkoku apjoms

Ķīna turpina dominēt starptautiskajā apaļkoku tirgū, 2014. gadā uzrādot jaunu rekordu importēto skujkoku baļķu patēriņā. Koksnes produktu ražotāju pieprasījumam pēc izejmateriāliem pieaugot, apaļkoku imports valstī pēdējā desmitgadē nepārtraukti audzis astoņus gadus. Ķīnā ievesto baļķu kopējā vērtība palielinājusies no 2,2 miljardiem dolāru 2009. gadā līdz 5,4 miljardiem dolāru 2014. gadā.

Pēdējo piecu gadu laikā Ķīnas ostās ievestie koksnes apjomi gandrīz divkāršojušies. Trīs galvenie piegādātāji ir Jaunzēlande, Krievija un ASV. Taču pēdējo gadu tendences liecina, ka koksnes piegādātājvalstu loks paplašinājies. Ja 2009. gadā no šīm trim valstīm Ķīnā tika ievesti līdz 93% no visa valstī importētā skujkoku baļķu apjoma, tad 2014. gadā tie bija vairs tikai 76%. Būtiski koksnes piegādes apjomi palielinājušies no tādām valstīm kā Kanāda, Austrālija un Ukraina. Tā, piemēram, no Austrālijas 2014. gadā Ķīnā tika importēti gandrīz 2,2, miljoni kubikmetru koksnes salīdzinājumā ar 1,1 miljonu kubikmetru 2011. gadā.

Tiesa, 2014. gada nogalē Ķīna apaļkoku importu būtiski samazināja, kas darīts, reaģējot uz pieprasījuma samazināšanos tirgū un jau ievestās koksnes uzkrājumu palielināšanos ostās. Pēdējā ceturksnī visvairāk gada griezumā saruka koksnes imports no Jaunzēlandes un ASV. Tikmēr no Krievijas apaļkoksnes piegādes apjomi pēdējos trīs gadus saglabājušies visumā stabili. Jāatzīmē, ka pēdējā ceturksnī pērn Ķīnā samazinājušies ne tikai baļķu piegādes apjomi, bet arī to vērtība – dolāru izteiksmē par kopumā 7% salīdzinājumā ar atbilstošo laika periodu 2013. gadā. Jaunzēlandes priedes baļķu un ASV hemlokegles baļķu cenas gada griezumā bija pazeminājušās par 10%. Tikmēr Krievijas skujkoku baļķu cenas saglabājās praktiski nemainīgas.

 

Raksts: “Record year for Chinese softwood log imports”, WRQ/IHB, publ. 13.02.2015

Avots: http://www.ihb.de/wood/news/China_softwood_log_imports_40405.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *