Ogres tehnikumā viesojas LLU Meža fakultātes studenti

10.februārī Ogres tehnikumā (OT) ieradās Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Meža fakultātes studenti, lai informētu tehnikuma audzēkņus par studiju iespējām pēc vidējās profesionālās izglītības iegūšanas. Uz tikšanos ar studentiem bija ieradušies topošie mežsaimniecības tehniķi, meža mašīnu operatori, meža mašīnu mehāniķi, namdari, būvizstrādājumu un mēbeļu galdnieki, kuru profesijas vistiešākajā veidā saistītas ar Meža fakultātē apgūstamajām specialitātēm.

OT audzēkņiem par savu fakultāti stāstīja mežinženieru specialitātes 3.kursa students Mārcis Cielava un 4.kursa students Pēteris Vīrs, kā arī kokapstrādes specialitātes 3.kursa students Leonīds Beluško.

L.Beluško pats pirms trim gadiem absolvējis Ogres tehnikumu mežsaimniecības tehniķa specialitātē. “Lai arī augstskolā studēju kokapstrādi, tehnikumā iegūtās zināšanas mežsaimniecībā man ļoti noder. Mācoties Meža fakultātē, jāorientējas ne tikai kokapstrādē, bet jāizprot kopsakarības starp meža audzēšanu, izmantošanu un apstrādi,” norāda L.Beluško.

LLU Meža fakultāte Ogres tehnikuma absolventu vidū ir ļoti iecienīta. Šobrīd tur pilna un nepilna laika studijās mācās vairāk nekā 10 bijušo Ogres tehnikuma Mežsaimniecības programmu audzēkņu. Ogres tehnikumu (toreiz Ogres Meža tehnikumu) absolvējis un pēc tam augstāko izglītību LLU Meža fakultātē ieguvis arī OT Mežsaimniecības programmu nodaļas vadītājs Klāvs Miezis. “Mežsaimniekiem, lai pilnvērtīgi strādātu savā profesijā, ir nepieciešama augstākā izglītība. To saprot arī mūsu absolventi, un mērķtiecīgi dodas studēt uz Meža fakultāti. Tā kā tehnikuma audzēkņiem jau ir iegūta pamatprofesija, viņi nereti izvēlas nepilna laika studijas, jo reizē var strādāt un turpināt mācīties,” uzsver K.Miezis.

 

Raksts: “Ogres tehnikumā viesojas LLU Meža fakultātes studenti”, Ogres tehnikums, skat. 13.02.2015

Avots: http://www.ovt.lv/?option=com_content&view=article&Itemid=309&id=600

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *