Urugvajā notiks reģionālā sanāksme PEFC attīstības sekmēšanai Latīņamerikā

PEFC starptautiskā organizācija aprīlī rīko starptautisku sanāksmi Montevideo, Urugvajā, ar mērķi iepazīstināt meža īpašniekus, patērētājus un uzņēmums ar meža sertifikācijas priekšrocībām. Tajā piedalīsies Latīņamerikas valstu PEFC nacionālo organizāciju pārstāvji un citas interešu grupas. Sanāksmē tiks diskutēts par iespējām definēt iesaistītajām pusēm kopīgus mērķus, uzlabot komunikāciju un sadarbību, lai veicinātu tirgus pieprasījumu pēc ilgtspējīgi ražotiem PEFC sertificētiem produktiem.

Organizācijas PEFC Urugvaja nacionālais sekretārs Atilio Ligrone skaidro, ka organizācijas mērķis ir palielināt ilgtspējīgi apsiamniekotu mežu platības Urugvajā. Un šīs pirmās reģionālās sanāksmes mērķis ir diskutēt par iespējām dāžādām interešu grupām apvienot spēkus, lai sasniegtu kopīgos mērķus koksnes vērtības ķēdes procesā: no meža īpašniekiem līdz uzņēmumiem un patērētājiem.

Sanāksmi veidos divas daļas. Pirmajā daļā notiks iekšējās koordinācijas sanāksme, kur PEFC biedri dalīsies informācijā un pieredzē, definēs potenciālās sadarbības iespējas reģionālā līmenī. Otrā daļa ir atklāta konference, kurā var piedalīties ikviens, kuru interesē ilgtspējīgas meža apsaimniekošanas veicināšana un PEFC sertifikācija. Dalībnieki tiks iepazīstināti ar PEFC sertifikācijas attīstību Latīņamerikā, kā arī ar pašreizējo tirgus situāciju PEFC sertificētiem produktiem un to nākotnes iespējām.

Pasākums turpināsies divos PEFC sertificētos uzņēmumos Urugvajā, kuros dalībniekiem būs iespēja iepazīt šo uzņēmumu pieredzi PEFC sertifikācijas procesā, iemesliem, kādēļ uzņēmumi nolēma sertificēt savu meža apsaimniekošanas praksi un kādēļ tas tiem ir svarīgi.

PEFC starptautiskās organizācijas valdes priekšsēdētājs Bens Gunnebergs (Ben Gunneberg) uzsver, ka šī reģionālā sanāksme ir solis uz priekšu, lai PEFC attīstītos Latīņamerikā un palielinātu pieprasījumu pēc ilgtspējīgas meža apsaimniekošanas. Gunnebergs aicina piedalīties ikvienu, kam rūp Dienvidamerikas unikālās ainavas saglabāšana, piedalīties un dalīties ar idejām, kā katrs var dot ieguldījumu kopīgo mērķu sasniegšanā.

 

Raksts: “PEFC nostiprina sadarbību Dienvidamerikā”, PEFC Latvijas Padome, publ. 20.02.2015

Avots: http://www.pefc.lv/jaunumu2/193-pefc-nostiprina-sadarbibu-dienvidamerika

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *