Tērvetes dabas parkā atvērta putnu māju gatavošanas darbnīca

Straujiem soļiem tuvojas brīdis, kad pirmie pavasara vēstneši – putni – atgriezīsies mežos un āres, pieskandinās tos ar dziesmām, kā arī meklēs mājvietu ligzdas vīšanai. Ja cilvēki palīdzēs sarūpēt piemērotas ligzdošanas vietas, putni parādā nepaliks – barojot savus mazuļus, iznīcinās milzīgu daudzumu koku kaitēkļu.

Martā ikvienam putnu un dabas mīļotājam Tērvetes dabas parka Rūķu sētas darbnīcā iespēja ne tikai uzzināt, kā izgatavot un pareizi izvietot putnu būrīti, bet, ņemot rokā āmuru un nagliņas, to arī uzmeistarot.

Šogad, pateicoties parka Koktēlniecības darbnīcas sagatavotajiem kokmateriāliem, apmeklētājiem piedāvājam iespēju izgatavot mājokli mājas strazdam un svīrei. Katrs putnu mājas gatavotājs aicināts ņemt būrīti līdzi, izvietot pie savas mājvietas, dārzā, parkā vai skolas apkārtnē un priecāties par pirmajiem būrīša iemītniekiem – dziedošajiem lidoņiem.

Tērvetes dabas parks AS „Latvijas valsts meži” piedāvātās vides izziņas programmas „Izzini mežu” ietvaros jau vairākus gadus aicina gan ģimenes ar bērniem, gan skolēnus ne tikai izgatavot jaunus putnu būrīšus, bet arī tos katru gadu tīrīt. Atšķirībā no mājas strazda, kas pavasarī izmet no būrīša veco ligzdas materiālu, mazie putniņi (zīlītes, melnie mušķērāji) būrīšus netīra, bet būvē jaunu ligzdu virsū vecajai. Tādējādi pēc vairākiem gadiem būrītis ir pilns ar ligzdu materiāliem. Ligzda, kas uzbūvēta virs vienas vai vairākām vecajām ligzdām, ir vieglāk sasniedzama ligzdu postītājiem.

 

Raksts: “Tērvetes dabas parkā atvērta putnu māju gatavošanas darbnīca”, LVM, publ. 03.03.2015

Avots: http://www.mammadaba.lv/dabas-objektu-jaunumi/16-tervetes-dabas-parks/1300-tervetes-dabas-parka-atverta-putnu-maju-gatavosanas-darbnica

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *