Gaujas Nacionālā parka Līgatnes dabas takām 40!

Svētdien, 8. martā Dabas aizsardzības pārvalde aizsāks pasākumu ciklu, kas būs veltīts Gaujas Nacionālā parka Līgatnes dabas taku 40 gadu atzīmēšanai. Plkst. 11:00 interesenti aicināti pulcēties pie Līgatnes dabas taku Apmeklētāju centra, kur notiks jubilejas karoga svinīga pacelšana mastā. Plkst. 12:00 – 15:30 visiem apmeklētājiem būs iespēja doties pārgājienā pa dabas taku un risināt dažādus uzdevumus, kas saistīti ar Līgatnes dabas takām un dzīvniekiem, kā arī vērot dzīvniekus plašos iežogojumos. Jāpiebilst, ka ieeja Līgatnes dabas takās jubilejas gada atklāšanas pasākumā 8. martā visiem būs bez maksas.

Līgatnes dabas takām šī diena ir īpaša, jo tieši pirms 40 gadiem uz šejieni no Kurzemes mežiem tika atvesti pirmie taku iemītnieki – staltbrieži. Līgatnes dabas takas mērķtiecīgi veidotas kopš 1975. gada, mežainām gravām bagātā apvidū, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar Latvijā dzīvojošo savvaļas dzīvnieku sugām plašā teritorijā, kas maksimāli pietuvināta dzīvnieku dabiskajiem dzīves apstākļiem. Līgatnes dabas takās tiek īstenots nozīmīgs sabiedrības izglītošanas darbs par dabas daudzveidības un dabas aizsardzības jautājumiem.

Atzīmējot Līgatnes dabas taku 40.jubileju, šogad tiks rīkoti vairāki pasākumi, kuru nolūks ir popularizēt Gaujas Nacionālā parka Līgatnes dabas takas, to unikālo dabas daudzveidību un dzīvnieku valsti.

Atklāšanas svētku programma

 

Raksts: “Gaujas Nacionālā parka Līgatnes dabas takām 40!”, Dabas aizsardzības pārvalde, publ. 03.03.2015

Avots: http://www.daba.gov.lv/public/lat/zinas/1979/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *