ĀCM turpina izplatīties: apstiprināti jauni gadījumi meža cūkām Limbažu novadā

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) informē, ka Limbažu novada Umurgas pagasta mežu masīvā 5 atrastajām meža cūkām saņemto laboratorisko analīžu rezultāti apstiprina Āfrikas cūku mēra (ĀCM) vīrusu.

Līdz šim ĀCM vīruss meža cūkām Limbažu novada Umurgas pagastā nebija konstatēts.

PVD atgādina: ja meža cūka tiek nomedīta vai atrasta ĀCM karantīnas teritorijā, medniekam vai meža cūkas atradējām obligāti jāsazinās ar PVD teritoriālo pārvaldi, kur gadījums konstatēts, vai veterinārārstu, kurš ņem laboratoriskos paraugus izmeklēšanai.

Informāciju par ierobežojumiem konkrētai teritorijai var uzzināt PVD mājas lapā www.pvd.gov.lv, interaktīvajā kartē Cūku (t.sk. nomedīto meža cūku) un to produkcijas pārvietošanas ierobežojumi ĀCM skartajās teritorijās“. Tāpat izvērtējot situāciju un tuvojoties pavasarim, PVD aicina visus dzīvnieku turētājus, jo īpaši tos, kuri savā piemājas saimniecībā tur cūkas, stingri ievērot noteiktos biodrošības pasākumus, lai tādejādi pasargātu savus dzīvniekus no saslimšanas un maksimāli samazinātu infekcijas slimību izplatīšanos apkārtējā teritorijā.

Šogad ĀCM vīruss konstatēts 72 meža cūkām 10 novados un 20 šo novadu pagastos.

 

Raksts: “ĀCM turpina izplatīties: apstiprināti jauni gadījumi meža cūkām Limbažu novada Umurgas pagastā”, PVD, publ. 06.03.2015

Avots: http://www.pvd.gov.lv/lat/augj_izvlne/aktualittes/acm_turpina_izplatities_apstip3

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *