Koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga” turpinās meistarklases

Arī martā Rīgas Austrumu izpilddirekcijas Koka ēku renovācijas centrā „Koka Rīga” (Krāsotāju ielā 12) norisināsies restaurācijas meistarklases. Tajās varēs vērot paraugdemonstrējumus, kā arī praktiski darboties, saņemt atbildes uz dažādiem jautājumiem un apgūt jaunas iemaņas.

14. martā kokapstrādes inženieris, guļbūves ēku celtnieks, stila mēbeļu galdnieks Guntars Upenieks stāstīs par detaļu aizvietošanu Savukārt 28. martā Guntars Upenieks un restaurators, dabīgo krāsu meistars Māris Līdaka atklās gala apdares noslēpumus.

Pirmā nodarbība notika 21. februārī. Tajā  varēja uzzināt, kā apsekot koka ēku un veikt padziļinātu objektu izpēti, sagatavot restaurācijas programmu, darba plānu, izvēlēties piemērotākos materiālus, darba tehnoloģiju, instrumentus un darbarīkus. Savukārt otrajā meistarklasē, kas notika 28. februārī, apmeklētāji apguva krāsu zondāžu, krāsas noņemšanu, logu stiklošanu un ķitēšanu, dabīgo krāsu pagatavošanu un citas praktiskas lietas.

Meistarklašu programmu ar Rīgas austrumu izpilddirekcijas un Valsts Kultūrkapitāla Fonda atbalstu nodrošina sadarbības partneri – Koka ēku renovācijas centrs „Koka Rīga”, biedrība „Koka dizaina centrs” un SIA „Baltic Hand Tools”.

 

Raksts: “Koka ēku renovācijas centrā “Koka Rīga” turpinās meistarklases”, Building.lv, publ. 06.03.2015

Avots: http://www.building.lv/2-zinas/130358-koka-eku-renovacijas-centra-koka-riga-turpinas-meistarklases

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *