Kokapstrādes uzņēmumi savas intereses centīsies aizstāvēt kopā

12. martā pulksten 15 Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) notiks kokapstrādes uzņēmēju tikšanās. «Kopā sanākšanas mērķis ir izveidot vienotu informatīvo platformu, kurā būtu apkopota informācija par Jelgavas un tuvējā reģiona galdniecības un kokapstrādes uzņēmumiem – kas mēs esam, ko piedāvājam,» norāda viens no idejas autoriem SIA «Urbix» īpašnieks Normunds Štefenhagens.

«Kad uzņēmējs vērsās ZRKAC ar ierosinājumu sadarboties, lai aicinātu kopā kokapstrādes nozares uzņēmējus, piekritām, jo sadarbība ar uzņēmējiem ir būtiska centra darba sastāvdaļa. Pirmā tikšanās apliecināja, ka šo iniciatīvu nozares uzņēmēji atbalsta,» norāda ZRKAC direktore Sarmīte Vīksna. Pirmā kokapstrādes uzņēmēju tikšanās notika 29. janvārī, un tajā dalībniekus uzrunāja un pārdomās par nozares attīstības jautājumiem dalījās Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš. Pirmajā tikšanās reizē tika akcentēts jautājums par darba kvalitāti.

N.Štefenhagens stāsta, ka centieni apvienot nozares uzņēmumus bijuši jau agrāk, piemēram, kopš 2012. gada rīkojot pilsētā Kokapstrādes dienas. Pagājušā gadā kokapstrādes uzņēmumi ar kopēju stendu piedalījās izstādē «Uzņēmēju dienas» un arī šogad plāno piedalīties izstādē, tāpēc viens no sarunu tematiem tikšanās laikā varētu būt tieši par to, kā sevi efektīvāk parādīt. «Tikšanās gribam padarīt regulāras, lai pārrunātu nozarē aktuālo, identificētu problēmas un meklētu tām risinājumus. Vēl tā būs iespēja uzņēmumiem padalīties ar saviem sasniegumiem, iegūt jaunus kontaktus,» tā N.Štefenhagens, piebilstot, ka uz tikšanos 12. martā aicināti arī pašvaldības pārstāvji un izglītības nozares speciālisti no Jelgavas tehnikuma un LLU.

«Mēs esam pārāk savrupi, un šis ir mēģinājums tās mūsu viensētas apvienot ciematā,» idejas iniciators norāda, ka informatīvā platforma, kas uzsāk darbību ZRKAC paspārnē, ļaus potenciālajiem klientiem iepazīties ar to, kas tiek ražots Jelgavā un apkārtnē, noderēs darba meklētājiem, jo apkopos vakances nozares uzņēmumos, risinās pārprofilēšanās jautājumus. N.Štefenhagens piebilst, ka uz tikšanos aicināti arī citu – saistītu – nozaru pārstāvji, piemēram, būvnieki, tirgotāji, dizaineri, mākslinieki, kas var ienest nozarē jaunas idejas. Interesenti, kas vēlas piedalīties 12. marta sanāksmē, aicināti pieteikties līdz 9. martam pie L.Miķelsones (tālrunis 63012155, 28342419, e-pasts liga.mikelsone@zrkac.jelgava.lv) vai N.Štefenhagena (tālrunis – 29775518, e-pasts info@urbix.lv).

 

Raksts: “Kokapstrādes uzņēmumi savas intereses centīsies aizstāvēt kopā”, Ilze Knusle-Jankevica, publ. 04.03.2015

Avots: http://www.jelgavasvestnesis.lv/page/54?news_id=28347

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *