Latvijas valsts meži pērn nopelnījuši par 16,4 miljoniem eiro vairāk

Latvijas valsts meži pērn strādāja ar 76,9 milj. eiro lielu neauditēto peļņu, par 16,4 milj. eiro vairāk nekā aizpērn, vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Tāpat kā iepriekšējos 14 gados, arī 2014. gadā a/s Latvijas valsts meži (LVM) ir bijis viens no vispelnošākajiem valstij piederošajiem uzņēmumiem Latvijā. «Šobrīd precīzs tīrās peļņas apmērs pirms audita vēl nav nosaucams,» audita rezultātus iesaka sagaidīt LVM valdes priekšsēdētājs Roberts Strīpnieks. Viņš norāda, ka no tīrās peļņas lauvas tiesu kā dividendes saņems valsts budžets, atlikusī daļa tiks novirzīta investīcijām mežu infrastruktūrā un mežsaimniecībā.

«2014. gads bija veiksmīgs gan uzņēmumam, gan arī meža nozarei kopumā. Pērn LVM izdevās sasniegt uzņēmuma vēsturē lielāko jaunaudžu kopšanas apjomu – gandrīz 40 000 ha,» vērtē R. Strīpnieks, norādot, ka labi izkoptā audzē ikgadējais koksnes pieaugums var būt pat trīs reizes augstāks nekā nekoptā mežā. Sarūkot dīzeļdegvielas cenām, samazinājās mežizstrādes un koksnes transportēšanas izmaksas, kas pozitīvi ietekmēja peļņu.

«Tirgus tendences nodrošināja stabilu LVM galveno sortimentu – skuju koku zāģbaļķu, lapu koku zāģbaļķu un finierkluču – cenas, ko mūsu pircēji pārstrādāja gatavos produktos un realizēja pasaules tirgū. Salīdzinoši sliktāka situācija bija enerģētiskās koksnes jomā, kur silto ziemu ietekmē bija vērojams zems pieprasījums un salīdzinoši zemas cenas. Īpašs izaicinājums uzņēmumam 2014. gadā bija, ņemot vērā sarežģītos laika apstākļus, nodrošināt koksnes piegādes klientiem, ievērojot saskaņotos piegāžu grafikus, kas kopumā izdevās veiksmīgi,» vērtē Roberts Strīpnieks.

2014. gadā ekspluatācijā nodoti 297 km meža autoceļu, no kuriem 119 km ceļu rekonstruēti un 177 km uzbūvēti no jauna. Minētie ceļi iekļauti uzņēmuma bilancē, un to būvniecībā investēti 19,5 miljoni eiro. Roberts Strīpnieks atklāj, ka pērn uzņēmums sasniedza kopš tā dibināšanas lielāko apjomu stādu eksportā – 8,8 miljoni stādu. «Tas sasniegts, pateicoties mērķtiecīgām investīcijām stādu audzēšanas tehnoloģijās un to kvalitātē. Mūsu galvenie ārvalstu tirgi ir Zviedrija, Igaunija, Somija un Lietuva,» stāsta uzņēmuma valdes priekšsēdētājs.

 

Raksts: “Valsts meži pērn nopelnījuši 76,9 miljonus eiro”, Māris Ķirsons, publ. 06.03.2015

Avots: http://www.db.lv/razosana/mezsaimnieciba/valsts-mezi-pern-nopelnijusi-76-9-miljonus-eiro-428745

Avots: http://www.lvm.lv/jaunumi/2428-as-latvijas-valsts-mezi-nopelnijusi-76-9-miljonus-eiro

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *