Veicina kokmateriālu pievienotās vērtības pieaugumu un bezatlikumu ražošanu

SIA „Rettenmeier Baltic Timber” sācis projekta īstenošanu, kura rezultātā jau šī gada vasarā uzsāks bezatlikumu ražošanu galvenokārt eksporta tirgum paredzētām masīvkoka plātnēm, kurām plānots paaugstināt pievienoto vērtību uzlabojot to kvalitāti un lietderīgo iznākumu. Projekts dos iespēju palielināt iegūto tirgus nišu Vācijas un citu Eiropas valstu būvmateriālu veikalu ķēdēs.

Pateicoties Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansējumam, uzņēmumā tuvāko mēnešu laikā uzstādīs piecas jaunas iekārtas līmēto masīvkoka plātņu ražošanas procesa būtiskai modernizācijai un izejmateriāla racionālai izmantošanai. Projektā ir paredzēts uzstādīt iekārtas, kuras, pirmkārt, ļaus lietderīgāk izmantot koksni līmēto masīvkoka plātņu ražošanai un, otrkārt, nodrošinās visu plātņu ražošanas koksnes atlikumu pārstrādi augstas siltumietilpības kurināmā materiālā – briketēs.

Lai to panāktu, paredzēts modernizēt koksnes žāvēšanas procesu, samazinot enerģijas patēriņu un uzlabojot žāvētā izejmateriāla un līdz ar to arī gatavās produkcijas kvalitāti un lietderīgo iznākumu, papildināt plātņu ražošanas līniju ar zāģmateriālu garumā saaudzēšanas iekārtu,  plātņu formatēšanas iekārtu, atgriezumu smalcināšanas un briketēšanas iekārtām.

Inčukalnā izvietotais uzņēmums, kurš kā starptautiskās uzņēmumu grupas „Rettenmeier Holding AG” daļa darbojas jau kopš 1994.gada, blakus zāģmateriālu ražošanai ir specializējies arī līmētu egles masīvkoka plātņu ražošanā. Masīvkoka plātnes ir izmantojamas mēbelēm, interjeram un būvniecībai. Lielākā daļa no uzņēmumā saražotajām masīvkoka plātnēm tiek eksportēta pārdošanai lielākajās Eiropas „DIY” (Do-it-yourself) veikalu ķēdēs.

Projekts „Līmēto masīvkoka plātņu ražošanas līnijas paplašināšana ar plātnēm no garumā saaudzētiem materiāliem un atgriezumu pārstrādi briketēs, plātņu ražošanas lietderīgā iznākuma palielināšana” tiek īstenots Darbības programmas 2007.-2013.gadam “Uzņēmējdarbība un inovācijas” 2.1.2.4.aktivitātes “Augstas pievienotās vērtības investīcijas” ietvaros.

 

Preses relīze: “Veicina Latvijas kokmateriālu pievienotās vērtības pieaugumu un bezatlikumu ražošanu”, Rolands Rimicāns, valdes loceklis, publ. 05.03.2015

Avots: http://www.incukalns.lv/public/lat/aktualitates/1564/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *