Līgatnes dabas takas aicina uz 40.jubilejas pasākumiem visa gada garumā

Svētdien, 8. martā Dabas aizsardzības pārvalde aizsāka pasākumu ciklu, kas veltīts Līgatnes dabas taku 40.jubilejai. Iespēju izzināt dabas un dzīvnieku pasauli, kā arī atpūsties brīvā dabā šajā dienā izmantojuši teju 1000 apmeklētāju, kuriem pasākuma organizatori bija sarūpējuši arī iespēju darboties radošās aktivitātēs.

Atzīmējot Līgatnes dabas taku 40.jubileju, šogad tiks rīkoti vairāki sarīkojumi, lai popularizētu Gaujas nacionālā parka Līgatnes dabas takas, to unikālo dabas daudzveidību un dzīvnieku valsti. Nākamais jubilejai veltītais pasākums notiks 18. aprīlī, kad Līgatnes dabas takās tiks organizētas Putnu dienas sadarbībā ar Latvijas Ornitoloģijas biedrību. Interesenti līdztekus izzinošai atpūtai dabā varēs darināt putnu būrīšus. No 25. maija Līgatnes dabas takās būs skatāma brīvdabas interaktīva foto izstāde “Līgatnes dabas takas toreiz un tagad”, kas dos iespēju interesentiem vizuāli novērtēt, kā Līgatnes dabas attīstījušās 40 gadu laikā.

Līgatnes dabas taku jubileja atbalsosies arī galvaspilsētā. 10. jūlijā XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku laikā Vērmanes dārzā notiks vides darbnīca, kuras tematika būs veltīta Līgatnes dabas takām. Savukārt no 18. augusta Latvijas Dabas muzejā būs skatāma foto izstāde “Līgatnes dabas takas toreiz un tagad”. Jubilejas pasākumu cikls turpināsies arī rudenī ar tradicionālām Sēņu dienām 5. septembrī, bet noslēgsies ar īpašu pasākumu 10. oktobrī.

Šajā gadā Līgatnes dabas takas piedzīvos arī uzlabojumus infrastruktūrā. Ar AS “Latfood” zīmola „Ādažu Čipsi” atbalstu teritorijā tiks ierīkoti soliņi un izveidots bērnu laukums. Arī lūši pavasara sezonu sagaidīs atjaunotā voljerā. Remontdarbi šogad plānoti arī mežacūku un lapsu novietnēs. Lai apmeklētāji atkal varētu aplūkot Gaujas nacionālā parka ainavu, vasaras sākumā plānots atvērt skatu torni. Jāpiebilst, ka Līgatnes dabas takās arī  jubilejas gadā  apmeklētājus gaidīs Dabas izglītības centrs (DIC) “Pauguri”, kurā tiek organizētas tematiskas dabas izziņas nodarbības gan lieliem, gan maziem dabas draugiem.

Līgatnes dabas takas mērķtiecīgi veidotas kopš 1975. gada, mežainām gravām bagātā apvidū, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar Latvijā dzīvojošo savvaļas dzīvnieku sugām plašā teritorijā, kas maksimāli pietuvināta dzīvnieku dabiskajiem dzīves apstākļiem. Līgatnes dabas takās tiek īstenots nozīmīgs sabiedrības izglītošanas darbs par dabas daudzveidības un dabas aizsardzības jautājumiem. Tieši pirms 40. gadiem 8. martā no Kurzemes mežiem uz Līgatni tika atvesti pirmie taku iemītnieki – staltbrieži.

 

Raksts: “Līgatnes dabas takas aicina uz 40.jubilejas pasākumiem visa gada garumā”, Dabas aizsardzības pārvalde, publ. 09.03.2015

Avots: http://www.daba.gov.lv/public/lat/zinas/1987/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *