“Koskisen Group” pārdošanas apjomi pārsnieguši 240 miljonus eiro

Somijas kokrūpniecības kompānijas “Koskisen Group” pārdošanas apjomi 2014. gadā palielinājās par aptuveni 10%, pārsniedzot 240 miljonus eiro. Operatīvā peļņa gada laikā palielinājās no 5,8 miljoniem līdz 10,2 miljoniem eiro. Ražošanas attīstībā pērn kompānija investējusi aptuveni 5 miljonus eiro, kur lielākā daļa līdzekļu izmantoti kokskaidu plātņu ražošanas modernizācijai.

Ekonomiskās situācijas pasliktināšanās Somijā atspoguļojās arī pieprasījumā pēc koksnes izstrādājumiem un būvmateriāliem. Dramatiskais kritums privāto māju būvniecības sektorā, kas aizsākās 2011. gadā, pērn Somijā turpinājās, negatīvi ietekmējot kompānijas struktūrvienības Koskisen Houses rentabilitāti. Tikmēr pārdošanas apjomi ārpus Eiropas auguši proporcionāli ātrāk, ko sekmējusi gan jaunu tirgu apgūšana, gan jaunu pārdošanas kanālu izveide jau apgūtajos eksporta tirgos. Atzīmēts, ka 2014. gadā uzlabojies arī pieprasījums pēc bērza koksnes produktiem.

Koksnes resursu plūsma bija vienmērīga pateicoties līdzsvarotam pieprasījumam un piedāvājumam no privātā mežu sektora. Tāpat stabilas bijušas koksnes cenas. Gada laikā kompānija iepirka 1,8 miljonus kubikmetru koksnes, kur lielākā daļa izmantota ražošanā un vēl vairāk nekā 600 tūkst. kubikmetru realizēti kā papīrmalka un kurināmā koksne.

2015. gadam prognozes ir neskaidras. Ekonomiskās nenoteiktības iemesls ir straujās naftas cenu izmaiņas, kas ietekmēs darbību no daudziem aspektiem, situācija Ukrainā un Krievijā, kā arī pieaugošie nemieri Tuvajos Austrumos.

“Koskisen Group” ražo dažāda veida bērza saplākšņus, kokskaidu plātnes, līmētas bērza plātnes, finieri, zāģmateriālus, ēvelētus un profilētus dēļus, jumtu konstrukcijas un koka mājas.

 

Raksts: “Koskisen’s year 2014”, Koskisen Group, publ. 27.02.2015

Avots: http://www.koskisen.com/company/news/2015-02-27/koskisen-s-year-2014

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *