RTU vienojas ar Madonas pašvaldību par sadarbību pētniecībā, zinātnē un izglītībā

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) ir parakstījusi sadarbības līgumu ar Madonas novada pašvaldību par sadarbību izglītībā, dažādu Eiropas Savienības  finansētu projektu realizēšanā un mācību prakšu organizēšanā un īstenošanā.

«Apzinoties, ka Latvijas novadi šobrīd ir nokļuvuši sarežģītā situācijā – trūkst darbavietu un notiek likumsakarīga iedzīvotāju migrācija uz galvaspilsētu vai ārzemēm – kopā ar novadu pašvaldībām esam apņēmušies veicināt Latvijas lauku reģionu attīstību, piedāvājot gan kvalitatīvu inženierzinātņu izglītību novada jauniešiem, gan realizējot kopīgus projektus novadu un to uzņēmumu darbības uzlabošanai,» saka viens no sadarbības iniciatoriem, RTU rektora vietnieks biznesa un inovāciju jautājumos Antons Kiščenko.

RTU ar Madonas novada pašvaldību veiksmīgi sadarbojusies jau iepriekš – RTU zinātnieki ir izstrādājuši integrētu intelektuālo platformu, ar kuru veikta problemātiskās Lubāna ezera ekosistēmas izpēte, kā arī monitorēti Madonas novada meži. A. Kiščenko atzīmē, ka, noslēdzot līgumu, sadarbību ar Madonas novadu varēs izvērst arī citos virzienos, piemēram, uzlabot ražošanas procesus un tehnoloģijas kokapstrādes uzņēmumos, piedāvāt risinājumus energoefektīvas pilsētas apsaimniekošanā, pilsētā ieviest gudrās apgaismošanas sistēmas un  attīstīt arī modernus mašīnbūves uzņēmumus.

Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Agris Lungevičs līgumu ar RTU vērtē ļoti atzinīgi. «Noslēgtā sadarbība noteikti sekmēs Madonas novada attīstību. Īpaši ceram ar RTU palīdzību veicināt tehnoloģiju pārnesi dažādās Madonas novadam stratēģiski nozīmīgās jomās. Ceram, ka kopīgiem spēkiem ar RTU izdosies piesaistīt Eiropas Savienības finansējumu un īstenot dažādus projektus, kā arī veicināt jauniešu pievēršanos inženierzinātnēm,» pauž A. Lungevičs.

 

Raksts: “RTU paraksta līgumu ar Madonas pašvaldību par sadarbību pētniecībā, zinātnē un izglītībā”, RTU Komunikācijas nodaļa, publ. 11.03.2015

Avots: http://www.rtu.lv/content/view/11895/1659/lang,lv/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *