Krievija grasās aizliegt ārvalstīs ražoto mēbeļu iegādi valsts iepirkumos

Nolūkā palīdzēt vietējiem mēbeļu ražotājiem veiksmīgāk konkurēt ar ārvalstu ražotājiem, Krievijā nolemts radīt mehānismu, lai valsts iepirkumos priekšroka tiktu dota pašmāju mēbeļu ražotājiem, informējusi Krievijas Rūpniecības un tirdzniecības ministrija. Tas savukārt ļautu mēbeļu ražošanas uzņēmumiem palielināt noslodzi no 50% līdz 70%. Sākotnēji ražotājiem iepirkumos tiks piešķirta preference 15% apmērā, taču ministrijā tiek skatīts jautājums arī par pilnīgu ārvalstīs ražoto mēbeļu iegādes aizliegumu valsts iepirkumos.

Kā paskaidrojis ministrijas pārstāvis Vladimirs Potapkins (Владимир Потапкин), Krievijā šobrīd ražotās mēbeles kvalitātes ziņā ir līdzvērtīgas Eiropā ražotajām, taču tirgum vajag adaptēties. Vairums rūpnīcu ir modernizētas, tomēr atsevišķas produktu nišas joprojām līdz 50% aizpilda imports no Itālijas, Vācijas, Baltkrievijas, Ķīnas un Malaizijas. Importu aizstājošo produktu rūpniecības attīstība vietējiem mēbeļu ražotājiem ir iespēja palielināt izlaides apjomus.

Pieprasījuma kāpums pēc vietējā tirgū ražotām mēbelēm pozitīvi atsauksies uz visiem ražošanas ķēdes dalībniekiem – no mežizstrādātājiem līdz koksnes plātņu ražotājiem. Vietējā tirgū ražotā produkcija šobrīd cenu ziņā ir konkurētspējīgāka arī dolāra kursa kāpuma dēļ.

Kas attiecas uz ražošanā nepieciešamo augstas kvalitātes izejvielu – mēbeļu audumu, furnitūras, laku un krāsu – importu, arī šajā virzienā tiek strādāts un attiecīgie rīcības plāni jau sagatavoti.

Runājot par meža nozares perspektīvām Krievijā kopumā, Potapkins norāda, ka intensīvas nozares attīstības gadījumā tās īpatsvars valsts IKP varētu tikt palielināts vairākkārt. Lielākās izaugsmes iespējas saistītas tieši ar koka māju būvniecību, kuras attīstība secīgi veicinātu arī zāģmateriālu, līmēto konstrukciju un koksnes plātņu ražošanu, kā arī ienākumus valsts kopējā budžetā un nodarbinātību meža nozarē.

 

Raksts: “В России собираются запретить госзакупки иностранной мебели”, Информационное агентство Лес Онлайн, publ. 12.03.2015

Avots: http://www.lesonline.ru/news/?cat_id=1&id=280825

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *