Latvijas uzņēmumi iepazīstas ar būvniecības vidi Dānijā un Zviedrijā

2014. gada 10.-11. septembrī tirdzniecības misijā uz Kopenhāgenu, Dānijā, un Malmi, Zviedrijā, devās pārstāvji no koka karkasa māju ražotāja „Silver Standart”, moduļu māju ražotājiem „VIA – S modular houses”, būvniecības kompānijas „La Foca Latvija”, betona industriālo grīdu ieklāšanas kompānijas „Primekss”, metāla konstrukciju ražotāja „Armets – A”, kā arī kompānijas „WWL Houses”, kas nodarbojas ar koka logu un karkasu ražošanu.

Tirdzniecības misijas mērķis bija dot iespēju Latvijas uzņēmējiem nodibināt jaunus kontaktus un iepazīt būvniecības vidi Zviedrijā un Dānijā, tāpēc abās valstīs tika organizētas kontaktbiržas ar būvniecības nozares uzņēmumu pārstāvjiem. Papildus kontaktbiržām notika tikšanās ar Dānijas konsultantu uzņēmumu, kura pārstāvji iepazīstināja uzņēmējus ar būvniecības vidi Dānijā: nodokļiem, kolektīviem darba līgumiem, atļaujām un citiem būtiskiem aspektiem. Tirdzniecības misijas dalībnieki apmeklēja arī būvobjektu – Kopenhāgenas jauno ziemeļu ostas rajonu.

Zviedrijā Latvijas uzņēmumi uzklausīja zviedru būvfirmas „Skanska” Iepirkumu departamenta prezentāciju par iepirkumu procedūru, kā arī apmeklēja būvniecības objektu, ko realizē iepriekš minētā kompānija. Vienam uzņēmumam no Latvijas jau ir izveidojies ļoti labs kontakts ar Dānijas uzņēmumu, kura pārstāvji jau ir ieradušies vizītē uz Latviju, lai apskatītu mūsu uzņēmuma ražotni. Būtu vērtīgi uzsvērt, ka būvniecības sektorā tik ātrs progress nav bieži novērojama parādība.

 

Raksts: “Latvijas uzņēmumi iepazīstas ar būvniecības vidi Dānijā un Zviedrijā”, LIAA, publ. 13.03.2015

Avots: http://www.liaa.gov.lv/files/liaa/attachments/liaa_zinas_ziema_2015_0.pdf

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *