Stratēģiskām investīcijām Latvijai piešķir atbalstu 200 miljonu eiro apmērā

Eiropas Investīciju banka (EIB) un Finanšu ministrija ir vienojušās par jaunu aizdevumu Latvijai 200 miljonu eiro apmērā, lai atbalstītu investīcijas enerģētikā, ilgtspējīgā transporta infrastruktūrā, kā arī citās jomās, un pirmo reizi arī lauku attīstībā. Aizdevuma līgums, ko 17.martā parakstīja EIB priekšsēdētāja vietnieks Pims van Balekoms (Pim van Ballekom) un finanšu ministrs Jānis Reirs, palīdzēs Latvijai veiksmīgi apgūt ES fondus 2014.-2020. gadā.

Aizdevums 200 miljonu eiro apmērā būs pieejams tādiem projektiem, kas īstenoti Latvijas darbības programmās “Izaugsme un nodarbinātība” un “Lauku attīstība” 2014.-2020. gada ES fondu plānošanas periodā. Bankas aizdevums ļaus piesaistīt finanšu resursus valsts budžeta līdzfinansējuma nodrošināšanai ES fondu projektiem. Ar aizdevumu galvenokārt atbalstīs projektus zinātnē, izglītībā un IKT nozarē. No šī aizdevuma finansēs arī Latvijas MVU projektus, projektus klimata pārmaiņu mazināšanai un nodarbinātības programmas. Savukārt galvenie Lauku attīstības plāna mērķi ir investīcijas, kas tiks virzītas tā, lai palielinātu ekonomiski aktīvo un uz tirgu orientēto saimniecību skaitu, atbalstu novirzot lauku saimniecību konkurētspējas palielināšanai, kā arī veicinot  sadarbību lauksaimniecībā un mežsaimniecībā.

Šīs investīcijas veicinās Latvijas iedzīvotāju dzīves līmeņa paaugstināšanos, uzlabojot vides kvalitāti un veicinot ilgtspējīgu transporta infrastruktūru, kas savukārt palīdzēs radīt apstākļus gudrai, ilgtspējīgai un iekļaujošai attīstībai.

 

Raksts: “EIB piešķir Latvijai atbalstu 200 miljonu eiro apmērā stratēģiskām investīcijām”, Finanšu ministrija, publ. 17.03.2015

Avots: http://www.fm.gov.lv/lv/aktualitates/jaunumi/notikumi/50242-eib-pieskir-latvijai-atbalstu-200-miljonu-eiro-apmera-strategiskam-investicijam

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *