Bērnudārzu audzēkņus aicinās atklāt meža noslēpumus

Lai izglītotu bērnus par tīru mežu nozīmi un stiprinātu viņu atbildību pret apkārtējo vidi, AS “Latvijas valsts meži” (LVM) radījusi pirmo ekoprogrammu bērnudārziem “Cūkmena detektīvi”. Tās ietvaros 4 līdz 7 gadus veci bērnudārzu bērni kopā ar pedagogiem aicināti atklāt dažādus meža noslēpumus un kļūt par Cūkmena detektīviem. Šajā pavasarī deviņos Latvijas bērnudārzos notiks programmas pilotprojekts, taču jau rudenī programmā varēs iesaistīties ikviens bērnudārzs.

Ekoprogramma “Cūkmena detektīvi” sastāv no četrām tēmām, kuru laikā atraktīvā veidā – ar rotaļu, dejas un dziesmas, pasaku, dažādu vizualizāciju, Cūkmena lelles un citu materiālu palīdzību – bērni veiks noteiktus detektīvu soļus jeb uzdevumus un atklās par labo un slikto mežā. Katra tēma veidota, ievērojot principu – Redzi, Dzirdi, Klausies, Dari, vienlaikus paredzot aktīvu bērnu iesaisti un līdzdarbošanos rotaļnodarbībās.

Ekoprogramma bērnudārziem “Cūkmena detektīvi” tapusi LVM sociālās kampaņas “Nemēslo mežā!” ietvaros. “Līdz šim mēs kopā ar Cūkmenu, mudinot iedzīvotājus saudzēt Latvijas bagātību – mežus – un neizmest atkritumus, kur pagadās, aktīvi uzrunājām galvenokārt skolēnus un pieaugušos. Taču izpratni par tīru mežu nozīmi un atbildību par vidi mums apkārt ir būtiski veidot jau bērnībā. Tāpēc, turpinot jau iesāktās LVM tīru mežu aktivitātes, esam radījuši pirmo ekoprogrammu pašiem mazākajiem – bērnudārzu audzēkņiem, aicinot viņus kļūt par Cūkmena palīgiem jeb detektīviem cīņā ar atkritumiem Latvijas valsts mežos,” norāda LVM komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs.

 

Raksts: “Cūkmens radījis pirmo ekoprogrammu bērnudārziem”, LVM, publ. 19.03.2015

Avots:http://www.mammadaba.lv/mammadaba-jaunumi/1308-as-latvijas-valsts-mezi-radijusi-pirmo-ekoprogrammu-bernudarziem-cukmena-detektivi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *