Koksnes deficīta dēļ “Sodra” samazina lapkoku zāģmateriālu izlaidi

Lapkoku zāģbaļķu trūkuma dēļ Zviedrijas kompānija “Sodra” spiesta vienā no savām zāģētavām (Södra Wood Traryd) samazināt ražošanas apjomu par 40%. Kā skaidro kompānijas struktūrvienības Södra Wood vadītājs Hakans Svensons (Håkan Svensson), nepieciešamo resursu pieejamība samazinājusies silto ziemas laikapstākļu dēļ, kas ierobežojis piekļuvi cirsmām un apgrūtinājis kokmateriālu izvešanu. Tāpat liela daļa mežizstrādes tehnikas novirzīta bojātās koksnes izstrādei janvāra vētras Egon skartajās mežu platībās.

Nepieciešamo koksnes resursu plūsmas samazināšanās rezultātā Södra Wood Traryd kokzāģētavā pāriets no divām uz vienu darba maiņu. Izlaides apjomu samazināšana bijis smags lēmums vēl jo vairāk tāpēc, ka uzņēmums nespēs piegādāt gatavo produkciju visiem pircējiem, kas vēlas iegādāties tieši Södra ražotos zāģmateriālus. Arī otrajā uzņēmumam piederošajā lapkoku zāģētavā Södra Wood Djursdala ir problēmas ar apaļkoku piegādi.

Kopš 2014. gada 1.aprīļa Södra Wood Traryd kokzāģētavā ražošanas apjomi tika dubultoti un divās maiņās saražoti 30 000 kubikmetru zāģmateriālu. Pēc koksnes pārstrādes apjomu samazināšanas dotajā kokzāģētavā paredzēts saražot tikai 12 000 kubikmetru skujkoku un 6000 kubikmetru lapkoku zāģmateriālu.

 

Raksts: “Varsel vid Södras sågverk i Traryd”, Södra, publ. 12.03.2015

Avots: http://www.sodra.com/sv/Pressrum/Nyheter/Inlagg/Pressmeddelande/Aktuella-nyheter/Varsel-vid-Sodras-sagverk-i-Traryd/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *