Pedagogi skolēnu brīvlaikā izzina meža gudrības Tērvetes dabas parkā

Ceturtdien, 19. martā, Tērvetes dabas parkā uz semināru „Vides izglītības iespējas Tērvetes dabas parkā” pulcējās 27 izglītības iestāžu vadītāji no Bauskas un Rundāles novada.

Rūķu sētā parka vides izglītības speciālistes prezentēja pirmsskolas un sākumskolas vecumam piedāvātās aktivitātes rudens, ziemas un pavasara sezonā. Skolotājiem bija arī iespēja līdzdarboties radošajās darbnīcās, gatavojot putnu būrīti strazdam, veidojot savdabīgu Lieldienu dekoru uz koka ripas, izmantojot dabas materiālus – zīles, čiekurus, koku mizas, nelielus zariņus un putnu spalviņas.

Savukārt trīs Zaļajās klasēs – izziņu takās – pedagogi uzzināja par iespējām 5.-9. klases skolēniem. Skolu pārstāvji iepazina, kā atraktīvi un interesanti parka vides izglītības speciālisti stāsta par meža draugiem un nedraugiem, Latvijas mežos sastopamajiem dzīvniekiem, kā arī piedāvāja apgūt matemātiku brīvā dabā Koksnes takā. Pēc „mācību stundas” Zaļajās klasēs skolotāji saņēma Mammasdabas ABC drošai un zaļai atpūtai „Lecam mežā!”, kā arī ikvienu gaidīja gastronomiskais pārsteigums – kūpošs zupas katls ar meža sēņu zupu, plātsmaize un svaiga bērzu sula.

Jau tradicionāli Tērvetes dabas parka pārstāvji pavasara vai rudens brīvlaikā aicina ciemos noteikta reģiona pedagogus, lai iepazīstinātu ar AS „Latvijas valsts meži” izstrādātās vides izglītības programmas „Izzini mežu” piedāvātajām aktivitātēm bērnudārzu audzēkņiem un 1.-9. klases skolēniem. Ar katru gadu skolēnu interese par iespēju lasīt biezo Dabas grāmatu aug, piemēram, 2014. gadā Tērvetes dabas parkā 5462 bērnu apvienoja atpūtu ar meža vides izziņas procesu, piedaloties mācību ekskursijās, vides radošajās darbnīcās, meža stādīšanas un parka sakopšanas talkās, putnu būrīšu gatavošanas, izlikšanas un tīrīšanas darbos.

 

Raksts: “Pedagogi skolēnu brīvlaikā izzina meža gudrības Tērvetes dabas parkā”, AS Latvijas valsts meži, publ. 19.03.2015

Avots: http://www.mammadaba.lv/dabas-objektu-jaunumi/tervetes-dabas-parks/1309-skolotaji-brivlaika-izzina-meza-gudribas-tervetes-dabas-parka

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *