Latvijas zīmols “Brum Brum” uzvar prestižajā “A’Design Award” konkursā

Starptautiskajā dizaina konkursā A’Design Award 2014 galveno balvu par uzvaru kategorijā ‘Bērnu produktu dizains’ saņēmis Latvijā tapis produkts – balansa divritenis “Brum Brum”.

A’Design Award ir ikgadējs, starptautisks, žūrijas vērtēts konkurss, kas godina labākos dizainerus, arhitektus, inženierus, dizaina studijas un uz dizainu orientētus uzņēmumus no visas pasaules. Ik gadu tiek izvērtēti tūkstošiem pieteikumu un balvas tiek pasniegtas 100 kategorijās. Līdzās uzvarētāju statuetei un īpašam produktu kvalitātes sertifikātam, konkursa A’Design Award uzvarētāji saņem atbalstu starptautiskai publicitātei, produktu un dizaina reklāmai, kā arī tiek iepazīstināti ar plašu kontaktu loku dizaina pasaulē.

Jaunais bērnu balansa divritenis “Brum Brum” no citiem atšķiras ar unikālu konstrukciju – tā rāmis izgatavots no liekta saplākšņa, kas dabīgi amortizē triecienus un ļauj bērniem vizināties ilgāk. Ritenītim nav pedāļu, kloķu vai ķēdes. Tā ir kā iešana, un skriešana, tikai sēžot. Velosipēdam nav arī skrūvju, tikai ritenīšu gredzenu fiksācijai, kas riteņa pašmasu padara vieglāku. Rezultātā skrejritenis sver tikai ap 2 kg, bet spēj noturēt līdz pat 80 kg smagu braucēju. Riteņu asis dakšās iestiprinātas tā, lai to augstums būtu regulējams, pielāgojoties dažāda auguma bērniem no 2 līdz 6 gadu vecumam.

Ideja par šādas konstrukcijas balansa divriteni pirms pieciem gadiem radusies juristam Krišjānim Jermakam, bet vārdu «Brum Brum» izdomājuši viņa bērni, atdarinot tēva motocikla rūkšanu. Produkta radīšanā kopumā tika iesaistīti astoņi dažādu jomu speciālisti.

 

Raksts: “Brum Brum Balance Bike by Tu Jau Zini is A’ Design Award Winner in Baby, Kids’ and Children’s Products Design Category, 2014 – 2015”, A’ Design Award & Competitions’ Press Portal, skat. 25.03.2015

Avots: https://competition.adesignaward.com/design.php?ID=40347

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *