Šogad Zemes stunda aicina “Mainīt klimata pārmaiņas”

Jau šo sestdien, 28.martā, laikā no 20:30 – 21:30 visa pasaule vienosies Zemes stundas svētkos, kuru laikā simboliski izslēdzot apgaismes objektus gan indivīdiem, gan organizācijām ir iespēja paust aktīvu nostāju par videi draudzīgu dzīvesveidu. Šogad Pasaules Dabas Fonds par Zemes stundas saukli ir izvēlējies „Tu vari Mainīt klimata pārmaiņas”, atgādinot, ka klimata pārmaiņas ir process, ko ar saviem paradumiem ietekmē ikkatrs.

Klimata pārmaiņu tematiku jo īpaši aktuālu padara 2015.gada decembrī gaidāma Parīzes Klimata konference, kurā visu valstu līderi lems par siltumnīcefekta gāzu (SEG) izraisošo emisiju samazināšanu. Par klimata pārmaiņām zinātnieki runā jau vairāk kā 30 gadus un tās tiek saistītas ar SEG koncentrācijas pieaugumu. Spilgtākie klimata pārmaiņu indikatori ir kūstoši ledāji, jūras līmeņa celšanās, spēcīgākas vētras un plūdi, kā arī mazāks sniega daudzums ziemeļos un lielāks sausums dienvidos. Latvijā šobrīd sarežģītākie sektori emisiju ziņā ir lauksaimniecības nozare, kurā nepieciešams ieviest jaunākās tehnoloģijas, kas samazinātu barības vielu noplūdi ūdeņos, kā arī transporta nozare, kurā, neskatoties uz salīdzinoši mazo automašīnu skaitu, emisijas aug. Vadot Prezidentūru Eiropas Savienības Padomē, Latvijai ir jo īpaši svarīgi demonstrēt stingru nostāju par nepieciešamību realizēt pasākumus klimata pārmaiņu samazināšanai gan institucionālā, gan individuālā līmenī.

Zemes stunda ir pasaulē lielākā vides aizsardzībai veltītā akcija, kas ikgadēji notiek marta pēdējās sestdienas vakarā laikā no 20:30 līdz 21:30 pēc vietējā laika. Līdzīgi kā Jaunā gada sagaidīšana, Zemes stunda tiek organizēta un svinēta ikvienā pasaules daļā, sekojot laika joslu plānojumam. Zemes stunda deviņu gadu laikā ir attīstījusies par globālu kampaņu, kurā ikvienam pasaules iedzīvotājam dota iespēja parādīt savu attieksmi un rīcību vides un dabas ilgtspējas saglabāšanai. Akcijas laikā iedzīvotāji, institūcijas, uzņēmumi, organizācijas, ir aicināti simboliski uz vienu stundu izslēgt elektrību, tādējādi paužot savu atbalstu vides un klimata pārmaiņu problemātikai un nepieciešamajiem risinājumiem.

Šogad Zemes stundā savu dalību pieteikušas 46 pašvaldības, kurās sestdien, 28. martā, uz stundu no plkst. 20:30 līdz 21:30 izslēgs kādu no apgaismes objektiem, un iedzīvotājus aicinās domāt un rīkoties videi draudzīgi. Plašāk par Zemes stundas pasākumiem reģionos – http://www.la.lv/vakarinas-svecu-gaisma-nakts-skrejieni-zemes-stundas-pasakumi-regionos/

 

Raksts: “Šogad Zemes stunda aicina “Mainīt klimata pārmaiņas””, Pasaules Dabas Fonds, publ. 23.03.2015

Avots: http://www.pdf.lv/lv_LV/news/370/129/sogad-Zemes-stunda-aicina-Mainit-klimata-parmai-as

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *