No kokzāģētavas līdz mūsdienīgai koka paneļu māju, durvju un logu ražotnei

„Tās emocijas, kas rodas, redzot, kā cehs rūc, ir neaizstājamas!” – tik aizrautīgi par savu biznesu runā SIA „Pavasars” īpašnieks Inguss Pavasars. Viņš tēva izveidoto kokzāģētavu pārveidojis par mūsdienīgu koka paneļu māju, durvju un logu ražotni. Cenšoties godam rūpēties par dzimtas uzvārdā nosauktā uzņēmuma tēlu, Inguss par galveno savas darbības kritēriju izvirzījis kvalitāti, un tieši kvalitātes dēļ Latvijas uzņēmuma veikumu novērtējis viens no slavenākajiem Zviedrijas arhitektiem – Vasko Trigueiross (Vasco Trigueiros). Kopīgiem spēkiem īstenota drosmīga arhitekta ideja, un tagad Zviedrijā, Gustavsbergā, neparastā vietā stāv pārsteidzoša māja, kas nākusi no Latvijas!

SIA “Pavasars” ir ģimenes uzņēmums, kas dibināts 1992.gadā. Uzņēmuma pamatdarbība ir mūsdienīga dizaina kvalitatīvu koka karkasu māju, koka un koka – alumīnija logu un koka durvju ražošana un tirdzniecība.

SIA „Pavasars” ražošanas jaudas šobrīd ir līdz 50 mājām gadā ar vidējo kvadratūru 150 m2. Patstāvīgi pilnveidojot un attīstot ražotni, tiek palielinātas arī ražošanas jaudas. Koka paneļu mājas pasaulē atzīst arvien vairāk un arī Latvijā šāda veida mājas ceļ arvien biežāk. Viena no mājas galvenajām priekšrocībām ir īsais būvēšanas cikls un, protams, arī salīdzinoši mazās izmaksas pret cita tipa mājām. Šāda veida mājas pamata komplektu no pasūtījuma pieņemšanas līdz piegādei objektā uzņēmums var izgatavot 1-2mēnešu laikā.

Ražošanas attīstība ir veicinājusi produkcijas eksportu Eiropā un Skandināvijas valstīs, kā rezultātā gūta nenovērtējama pieredze. Redzot progresu, nākotnes ieceres tuvākajai piecgadei ir ambiciozas. Uzņēmums arī turpmāk plāno investēt gūto peļņu, cerot attīstīties par pasaules līmeņa ražotni, kā arī palielināt strādājošo skaitu no līdzšinējiem 49 līdz 100 nodarbinātajiem, un nodalīt trīs darbības jomas: māju ražošanu, kokapstrādi un logu, durvju ražošanu. Vēl tālākā nākotnē, pēc I.Pavasara teiktā, plānots attīstīt arī pilnas iekšējās apdares jomu, kur tiktu ražotas arī grīdas un kāpnes.

Uzņēmuma apgrozījums 2014.gadā – 980 000 eiro; 2013.gadā – 2,2 miljoni eiro.

 

Raidījums: “No kokzāģētavas līdz mūsdienīgai koka paneļu māju, durvju un logu ražotnei”, “Latvija var!”, publ. 23.03.2015

Avots: www.latvijavar.lv

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *