Ar globālu kampaņu veicinās jaunas rūpnieciskā dizaina definīcijas izveidi

Pasaules rūpnieciskā dizaina dienas 2015 aktivitātes risināsies ap tēmu „Pārdēvē dizainu” („Redefine Design”). Šim nolūkam Rūpnieciskā dizaina biedrību starptautiskā padome (International Council of Societies of Industrial Design – ICSID) atvērusi portālu – RenewID.com – tā ir tiešsaistes kampaņa, kurā starptautiska dizaina sabiedrība var sarunāties un veicināt jaunu rūpnieciskā dizaina definīciju, sākot ar šo brīdi, līdz 29. jūnijam, 2015. Jūs tiekat aicināti dalīties ar savām domām, pētījumiem, attēliem un citu atbilstoša satura informāciju, kas ļaus ICSID, kā pasaules rūpnieciskā dizaina centram, labāk definēt to, kas esam un ko darām.

ICSID sāks globālu kampaņu un iesaistīs rūpnieciskā dizaina sabiedrību: praktizējošus dizainerus, studentus, akadēmiķus un aģentūras, uzņēmumus un dizaina veicināšanas iestādes, lai apkopotu ne tikai pieredzējušu dizaineru, bet arī jaunu individuālo dizaineru skatījumu, atklājot profesijas šķautnes, kas to padarījušas tādu, kāda tā ir šodien.

RenewID.com ir vietne, kas apkopos visus viedokļus, domas, idejas un atsauksmes jaunajai rūpnieciskā dizaina definīcijai, kas tiks publicēti sociālajos medijos, lietojot atsauces birku #renewID.

Ik gadu 29. jūnijā tiek atzīmēta Pasaules Rūpnieciskā dizaina diena, kad rūpnieciskā dizaina kopiena (profesionāļi, studenti, aģentūras, rūpniecības asociācijas) rīko pasākumus, lai dalītos ar zināšanām un idejām, svinētu savus profesionālos svētkus, palīdzētu pasauli radīt ērtāku un krāšņāku. Pasaules Rūpnieciskā dizaina diena tiek atzīmēta, lai veicinātu izpratni par rūpnieciskā dizainera profesiju, uzsverot dizaineru, zinātnieku un ražotāju ieguldījumu jaunu dizainparaugu izveidē, kā arī atklājot rūpnieciskā dizaina ietekmi uz ekonomiskās, sociālās, kultūras un vides dzīves kvalitāti pasaulē.

 

Raksts: “Pasaules rūpnieciskā dizaina diena 2015 (29 jūnijs)”, Latvijas Dizaineru savienība, publ. 30.03.2015

Avots: http://design.lv/lv/event/pasaules-rupnieciska-dizaina-diena-2015-29-junijs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *