Rīgas siltums peļņu novirzīs biokurināmā katlumājas projektam

Lai mazinātu siltuma cenu un atkarību no importētajiem energoresursiem, AS Rīgas siltums (RS) peļņu  – 2,8 miljonus eiro – novirzīs biokurināmā katlumājas ar jaudu līdz 100 MW projektam, informē uzņēmuma pārstāve Linda Rence.

RS finanšu gadu, kas ilga no 2013.gada oktobra līdz 2014.gada septembrim (2014.gads), pabeigusi ar 173 miljoniem eiro lielu apgrozījumu. Tas ir par 44 miljoniem eiro mazāks nekā iepriekšējā finanšu gadā. Apgrozījuma samazinājumu izraisīja divi faktori: neparasti siltā ziema, kā rezultātā samazinājās siltumenerģijas patēriņš, un zemāks siltumenerģijas tarifs. 2013./2014.finanšu gads tika noslēgts ar 2,8 miljonu eiro peļņu, kas ir par 4,5 miljoniem eiro mazāka nekā gadu iepriekš.  Peļņas apmērus ietekmēja arī subsidētās elektroenerģijas nodokļa ieviešana, obligātā iepirkuma atcelšana koģenerācijas stacijām ar jaudu virs 4MWel no 2014.gada 1.janvāra, kā arī likumdošanas izmaiņas, kas nosaka elektroenerģijas pārdošanas cenas ierobežojumus no 2014.gada 1.maija, lai ierobežotu elektroenerģijas ražotājiem sniegtā atbalsta pieaugumu. Tāpat peļņu ietekmēja dabasgāzes lietotāju grupas maiņa, jo likumdošanas izmaiņu rezultātā, samazinoties elektroenerģijas ražošanai, samazinājās gāzes patēriņš, tādējādi RS neguva plānotos ieņēmumus atbilstoši pieaugošajiem izdevumiem.

Jau ziņots, ka 2014.gada nogalē RS un SIA Enerģijas Risinājumi nodibināja siltumenerģijas kopuzņēmumu SIA Rīgas BioEnerģija, lai attīstītu biokurināmā katlumājas projektu.

 

Raksts: “Rīgas siltums peļņa sarukusi par 4,5 miljoniem eiro; to novirzīs katlumājas projektam”, Db.lv, publ. 02.04.2015

Avots: http://www.db.lv/razosana/energetika/rigas-siltums-pelna-sarukusi-par-4-5-miljoniem-eiro-to-novirzis-katlumajas-projektam-430279

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *