Rīgā notiks gada lielākā bioenerģētikas nozares reģionālā konference

No 14. līdz 15.aprīlim viesnīcā Radisson Blu Hotel Latvija norisināsies šī gada lielākais bioenerģētikas nozares reģionālais pasākums – Ziemeļvalstu Baltijas Bioenerģijas konference.

Ziemeļvalstu un Baltijas valstu reģionā ir vislielākais īpatsvars, kā arī ātrākais atjaunojamās enerģijas avotu pieaugumu ES. Dabiskie apstākļi bioenerģijai ir ļoti labvēlīgi visās Skandināvijas un Baltijas valstīs, ar labām lauksaimniecības zemēm un produktīviem mežiem.

Baltijas valstīs atkarība no importētā fosilā kurināmā ir ekonomiska un politiska problēma. Tajā pašā laikā vietējie biomasas resursi ir bagātīgi. Tāpēc, bioenerģija piedāvā iespēju samazinātu atkarību no importa, samazināt izmaksas, un veicināt uzņēmējdarbības attīstību un nodarbinātību vietējā ekonomikā. Ir pieejami dažādi tehniskie risinājumi.

Ziemeļvalstu Baltijas Bioenerģijas konferencē būs iespēja dalīties pieredzē un prezentēt inovatīvas tehnoloģijas, piemēram, bioloģiskajai koģenerācijai, granulu ražošanai un izmantošanai, kā arī biodegvielas ražošanai no celulozes izejvielām. Tiks apspriesta tirgus un politikas instrumentus attīstība.

 

Avots: http://www.latbio.lv/site/lat/news/

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *