LMA Dizaina nodaļas studenti piedalās starptautiskajā izstādē Milānā

No 2015. gada 14. līdz 19. aprīlim Milānā Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas studentu un pasniedzēju komanda ar projektu “Welcome on Board” piedalās starptautiskās dizaina meses “Salone del Mobile. Milano 2015” dizaina skolu sadaļā “SaloneSatellite”, pārstāvot LMA kā augstskolu ar laikmetīgu dizaina domāšanu un savu valsti, kuras iedzīvotājiem joprojām ir svarīgi saglabāt saikni ar dabu un kuri vietējos resursus spēj prasmīgi izmantot ilgtspējīga un zaļa dzīvesveida veidošanai. LMA Dizaina nodaļa uz starptautisko Milānas dizaina mesi ved stāstu par bērzu, no kura rodas septiņdesmit skrituļdēļi, tādējādi pavairojot viena koka enerģiju septiņdesmit reizes.

Uz izstādi dizaina studenti brauc ar nostāju: „Mēs esam jauni dizaina studenti un pilsētnieki – vienmēr kustībā un pilni enerģijas. Mēs sakām „Jā!” kustībai, nevis laiskumam, tādēļ pretēji statiskām mēbelēm gribam dizainēt kustību, kurā rodas īstā dzīves enerģija, neaizmirstot par tās saikni ar dabu.” Tā ir vienkārša, komandas darba rezultātā atklāta enerģijas formula: 1 bērzs = enerģija 70 cilvēkiem.  Tādējādi kustīgā dzīvesveidā rodas enerģija kā pretmets sēdošajam biroju darbam, mašīnu sastrēgumiem un CO2 izmešiem pilsētu ielās. Starptautiskā dizaina parāde “Salone del Mobile. Milano”, kas ik gadu aprīlī norisinās Milānā, ir viens no nozīmīgākajiem dizaina notikumiem pasaulē. Tajā ietilpstošā “SaloneSatellite” izstādes sadaļa ir atvēlēta jaunajiem dizaineriem un dizaina skolām, un LMA jau trešo reizi konkursa kārtībā ir ieguvusi šo reto iespēju piedalīties ar savu stendu. Latvijas jaunajiem dizaineriem tā ir arī iespēja redzēt un salīdzināt savu veikumu ar citām dizaina skolām un jaunajiem dizaineriem. Šādi starptautiski dizaina forumi paredz arī jaunus saskarsmes punktus – jaunu kontaktu un sadarbību veidošanu ar starptautisko dizaina izglītības un industriālo vidi.

 

Raksts: “LMA Dizaina nodaļas projekts „Welcome on Board” starptautiskajā dizaina mesē “Salone del Mobile. Milano 2015” dizaina skolu sadaļā “SaloneSatellite””, Latvijas Mākslas akadēmija, skat. 13.04.2015

Avots: http://www.lma.lv/index.php?parent=4749

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *