Maijā Kurzemē notiks lielākais Meža dienu pasākumu reģionā – “Meža ABC”

15.-16.maijā Kuldīgas novada Padures pagasta “Struņķkrogs” (12 km no Kuldīgas Ventspils virzienā) norisināsies lielākais un interesantākais Meža dienu pasākumu Kurzemē – „Meža ABC”, ko organizē Kuldīgas meža īpašnieku biedrība „Meža konsultants”. Viens no pasākuma mērķiem – informēt un izglītot sabiedrību par mežā notiekošajiem procesiem. Pirmās dienas pasākums domāts skolēniem, lai viņus iepazīstinātu, ieinteresētu un izglītotu par meža audzēšanas ciklu un procesiem. Otrās dienas pasākumi veltīti meža īpašniekiem, ģimenēm un citiem interesentiem. Apmeklējot 29 meža pieturas, piemēram, Sēklas un stādi, Meža stādīšana, Meža aizsardzība, Medības, Putni, Alnīša namiņš, Meža matemātika, Jauna māja pūcei u.c., skolēni, meža īpašnieki ar ģimenēm caur aktīvu darbību, atbildot uz jautājumiem un pildot praktiskus uzdevumus, iepazīsies ar visu meža audzēšanas ciklu un iegūst noderīgu informāciju par meža apsaimniekošanu un Latvijas meža nozari.

15.maijā pasākums domāts tikai skolēniem ar mērķi iepazīstināt, ieinteresēt un izglītot skolēnus par meža audzēšanas ciklu un procesiem mežā. 2013.gadā skolu atsaucība bija negaidīti liela – pasākumā dalību pieteica vairāk kā 140 klases ar vairāk kā 3000 skolēniem no visas Kurzemes. Tas nozīmē, ka šādi pasākumi bērniem ļoti vajadzīgi. Caur šīm zināšanām mēs veidojam bērnos izpratni par mežu un dabu kopumā. 16.maijā pasākums meža īpašniekiem, ģimenēm, visiem interesentiem. Gaidīsim arī skolas/klases/pulciņus! Tas ir burvīgs meža ceļojums visai ģimenei kopā. Meža nozares speciālisti darbojas uz brīvprātības principa, veltot Jums savu laiku un zināšanas. Tā ir lieliska iespēja satikties ar meža nozares dažādu institūciju un uzņēmumu speciālistiem Kurzemē un visai sabiedrībai stāstīt par savu lielāko mīlestību – mežu. Jūs varat iepazīties ar meža nozari kopumā, tās attīstību, daudzveidību, redzēt tās lielo nozīmi un vērtību Latvijā. Tā ir iespēja redzēt mežu no dažādiem skatpunktiem – kā ekonomisko, sociālo un dabas vērtību. Info centrā Jūs varēsiet saņemt pasākuma karti un visu informāciju par pasākuma norisi.

2013. gada pasākuma organizēšanā piedalījās Meža īpašnieku biedrība «Meža konsultants», Meža attīstības fonds, SIA Vika Wood, Valsts meža dienests, SIA «Mars», SIA «Rajaks», SIA «Vēvers», SIA «Campus», SIA «Metsaforest Latvia», SIA «MKM mežs», SIA «Krauzers», SIA «Bergvik Skog», SIA «Rottneros Baltic», Latvijas mežzinātnes institūtu «Silava», SIA «Grigaļi», SIA «Kurekss», SIA «Laskana», SIA «Mežinieks RS»,  kokkopju arboristu biedrību, biedrību «Meža projekti», Meža konsultāciju pakalpojumu centrs.

Dalība pasākumā bez maksas.

 

Avots: http://mezakonsultants.lv/lv/meza-ABC

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *