Tuvojas starptautiskā mežsaimniecības un koksnes produktu izstāde “Mežs un Koks”

No 25. līdz 27. aprīlim Ķīpsalā notiks Starptautiskā mežsaimniecības un koksnes produktu izstāde, kurā savu produkciju demonstrēs ne tikai Baltijas valstu uzņēmumi. Izstāde sniedz iespēju sekot līdzi meža nozares jaunākajām tendencēm, tehnoloģiju attīstībai, koksnes un tās produktu praktiskai izmantošanai, kā arī iepazīties ar nozares aktualitātēm.

Izstāde „Mežs un Koks” ir nozīmīgs pasākums mežsaimniecības nozarei, jo vienuviet pulcē profesionālus mežsaimniekus, kokapstrādes speciālistus un citu saistīto nozaru speciālistus. Izstāde sniedz iespējas uzsākt biznesa attiecības, saņemt profesionālas konsultācijas, novērtēt nozari un tās attīstības tendences kopumā, iepazīties ar piedāvājumu, izvēlēties sadarbības partnerus un konkrētus mežsaimniecības un koksnes produktus.

Izstādes „Mežs un Koks 2014″ projektu vadītājs Māris Briedis uzsver, ka šogad izstādē daudz plašākā pulkā savu piedāvājumu prezentēs ārvalstu uzņēmumi. „Pirmo reizi izstādē piedalīsies „Kiln-Direct” no ASV, kas prezentēs kokmateriālu kaltes, un „Relaskop-Technik” no Austrijas, kas demonstrēs mežu uzmērīšanas instrumentus. Līdz šim nebijis izstādes dalībnieks ir arī Holandes firma „Hydraram”, kas piedāvā koku kniebējgalvas, Baltkrievijas mežu produkcijas eksportētājs „Bellesexport” un vēl citi nozares uzņēmumi,” – tā Māris Briedis.

Izstādē vienkopus būs skatāmas mežrūpniecības mašīnas, iekārtas, palīgaprīkojums, kokmateriālu apstrādes mašīnas, iekārtas, kaltes un to aprīkojums, šķeldas ražošanas un transportēšanas iekārtas, dažādi mērinstrumenti, globālās pozicionēšanas sistēmas un vēl daudz kā cita. Sertifikācijas pakalpojumus izstādē piedāvās viena no pasaulē vadošajām sertifikācijas institūcijām – „BM Trada Latvija”, kā arī „PEFC Latvijas padome”. Arboristu pakalpojumus piedāvās pašmāju uzņēmums „AbroPro”, tehnikas remontdarbus – Vidzemes Dīzeļu remonta centrs. Koka mājas prezentēs „Sakarnieks” un „Būve Wood Line”, meža augsnes frēzes – „UOT”, meža piekabes – „Hydracom”, malkas sagatavošanas iekārtas individuālām vajadzībām un apjomīgai ražošanai – „Eduards IKU”, augstas kvalitātes aprīkojumu meža un lauksaimniecības tehnikai – „Lattrack”. Arī ikgadējs dalībnieks „Ergo E.B.F” no Saldus izstādē prezentēs malkas sagatavošanas iekārtas. Iespaidīgus demonstrējumus Ķīpsalā sola Igaunijas uzņēmums „Puukujurid”, rādot, ko tik vien nevar izveidot ar motorzāģi.

Pēc ilgāka pārtraukuma ar jaunu un atraktīvu piedāvājumu izstādē startēs Ogres Valsts tehnikums. Viņu ekspozīcijā notiks dažāda veida mežsaimniecības demonstrācijas un spraigas sacensības.

Dienu pirms izstādes, 24. aprīlī, ikviens aicināts uz Birzgales pagastu, kur notiks meža tehnikas demonstrējumi. Būs harvesteri, forvarderi, kokvedēji, šķeldotāji, malkas sagatavotāji un vēl citi. Apmeklējums ir bez maksas.

 

Avots: http://www.bt1.lv/?link=00800004&subid=3837

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *