Baltkrievijas kokrūpnieki palielina eksporta apjomus un apgūst jaunus tirgus

Baltkrievijas koncerna “Bellesbumprom” kokapstrādes uzņēmumi pakāpeniski turpina palielināt koksnes plātņu materiālu eksportu. Šā gada pirmajos divos mēnešos kokskaidu un kokšķiedru plātņu realizācijas apjomi uz tirgiem ārpus NVS valstu robežām, gada griezumā raugoties, palielinājās divas reizes, kopējiem eksporta ienākumiem sasniedzot 726,2 tūkst. ASV dolāru. Šogad lielākās importētājvalstis ir Polija un Vācija, kur iepriekšējā gadā koncerna uzņēmumos ražotā kokskaidu plātņu produkcija netika piegādāta. Savukārt kokšķiedru plātnes visvairāk eksportētas uz Igauniju. Pirmo reizi šī veida produkcija eksportēta uz Poliju un Franciju. Uz Latviju kokšķiedru plātņu piegādes apjomi šogad palielinājušies divkārt.

Virkne valstu, kas neietilpst NVS sastāvā, vairāk sākušas iepirkt arī Baltkrievijā ražoto saplāksni. Tā, piemēram, uz ASV saplākšņa piegādes apjomi gandrīz pieckāršojās, uz Slovākiju – četrkāršojās, uz Turciju eksports palielinājās 3,3 reizes un uz Itāliju – gandrīz 2 reizes. Tas liecina, ka koncerna uzņēmumi aktīvi turpina apgūt jaunus tirgus un palielina eksporta apjomus uz jau esošajiem. Tas atbilst Baltkrievijas valdības 2014.gada 24.decembrī izdotajam rīkojumam, saskaņā ar ko “Bellesbumprom” uzņēmumiem jāsasniedz noteikti eksporta apjomi uz jauniem un perspektīviem noieta tirgiem. 2015.gada pirmajos divos mēnešos uz jauniem tirgiem koncerna uzņēmumu eksportēto kokapstrādes produktu  kopējā vērtība sastādīja 250 tūkst. ASV dolāru, kas veido 28% no gada plāna.

Kā intervijā vietējam laikrakstam «Рэспубліка» skaidrojusi koncerna priekšsēdētāja vietniece Irina Konepo, galvenais faktors, kas ļāvis Baltkrievijas kokrūpniekiem veiksmīgi diversificēt eksporta tirgus, ir veiktie modernizācijas projekti, kā rezultātā uzsākts ražot konkurētspējīgāku produkciju. Būtiski, ka uzņēmumu modernizācija īstenota tieši pirms krīzes Krievijā ar visām no tās izrietošajām sekām, tādējādi šie uzņēmumi spēj stabili strādāt pat šajā sarežģītajā situācijā. Durvis uz teju visiem tirgiem paver arī ražotās produkcijas atbilstība visām ES valstu prasībām. Tāpat izdevīgāks kļuvis vietējais tirgus, kur šobrīd aktuāla ir importētās produkcijas aizstāšana ar vietējo ražojumu.

 

Raksts: “Диверсификации рынков”, Пресс-служба концерна “Беллесбумпром”, publ. 13.04.2015

Avots: http://bellesbumprom.by/ru/press-tsentr/novost/359-diversifikatsii-rynkov

Raksts: “Деревянная рапсодия”, «Рэспубліка», publ. 09.04.2015

Avots: http://respublika.sb.by/obshchestvo-27/article/derevyannaya-rapsodiya-.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *