Eiropas vides atašejus pārsteidz «Fortum» zemais izmešu apjoms

Jelgavā «Fortum» rūpnīcā šodien viesojas ap 70 vides nozares padomnieku no visām ES dalībvalstīm. «Pirmkārt, ne visās ES dalībvalstīs ir centralizētā apkure, bet, ka biomasa var būt kurināmais, ar ko nodrošināt visu pilsētu, tā ir būtiska pieredze, ar ko varam dalīties,» uzskata Vides ministrijas atašeja Latvijas pārstāvniecībā ES Anita Drondina.

Kā skaidro «Fortum Jelgava» komunikācijas vadītāja Guntra Matisa, vides atašeji un citi ES pārstāvji viesojas Latvijā uz ES Padomes Vides jautājumu darba grupas neformālo sanāksmi, taču vizītes laikā paredzēts apmeklēt arī vairākus vides nozarei būtiskus objektus, kuros ieguldīti ES līdzekļi. «Mūsu rūpnīca viņus interesē visvairāk no izmešu viedokļa, lai saprastu – kādi rūpnīcai ir izmešu apjomi un rādītāji. Izmaiņas noteikumos, kas regulē izmešu apjomu, pašlaik ir ES institūciju dienas kārtībā,» skaidro G.Matisa.

Padomnieku delegācijā ir arī Latvijas pārstāve Vides ministrijas atašeja Latvijas pārstāvniecībā ES A.Drondina. «Šeit mēs praksē redzam to, par ko spriežam un diskutējam Briselē. Jo jāsaprot, ka ne visās ES dalībvalstīs ir centrālā apkure, līdz ar to ne visi ir droši, ka biomasa kā kurināmais spēj nodrošināt ar apkuri visu pilsētu. Arī jautājumi, kas šodien izskanēja no kolēģiem, ir ļoti detalizēti un konkrēti – vides atašejus interesē, kā rūpnīcai izdodas uzrādīt tik labus rādītājus izmešu jomā,» vizītes laikā skaidro A.Drondina.

«Fortum» rūpnīcā un koģenerācijas stacijā vides atašeji viesojās divos piegājienos. Viņiem bija iespēja gan iepazīties ar uzņēmuma darbību un rādītājiem izmešu jomā, gan doties ekskursijā pa koģenerācijas staciju.

Vides nozares padomnieku neformālās sanāksmes, kas tradicionāli notiek katras prezidentūras laikā, mērķis ir iepazīstināt citu Eiropas Savienības dalībvalstu vides nozares padomniekus ar prezidējošās valsts nostāju aktuālos vides jautājumos, kā arī iepazīstināt ar prezidējošās valsts dabas bagātībām, inovatīviem produktiem, videi draudzīgiem uzņēmējiem un klimatu saudzējošiem enerģētikas risinājumiem.

 

Raksts: “Eiropas vides atašejus pārsteidz «Fortum» zemais izmešu apjoms”, Ligita Vaita, publ. 16.04.2015

Avots: http://www.jelgavasvestnesis.lv/page/9?news_id=28890

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *