Kocēnu novada domes darbinieki un deputāti stādīs eglītes

Lai atjaunotu un pavairotu valsts zaļo bagātību – mežu, kā arī atbalstot zaļo dzīvesveidu, piektdien, 24.aprīlī, Kocēnu novada domes darbinieki un deputāti Kocēnu novada Zilākalna pagasta mežā iestādīs aptuveni 6000 eglīšu stādu, pilsētas informācijas portāls Valmiera24.lv uzzināja Kocēnu novada pašvaldībā.

Eglītes tiks stādītas, lai uzlabotu mežaudzes sastāvu, jo, dabiski atjaunojoties, mežā ir ļoti mazs egļu īpatsvars. To, kā pareizi veikt kociņu stādīšanu, ierādīs Meža konsultāciju pakalpojumu centra Ziemeļvidzemes nodaļas vadītājs Andris Vīrs.

Eglīšu stādīšanā aicināts pieteikties ikviens interesents, zvanot Kocēnu novada domes Attīstības nodaļas nekustamā īpašuma un iepirkumu speciālistei Līgai Sarmai Berovskai pa tālruni 26577499.

Kocēnu novada dome četrgadīgus eglīšu stādiņus iegādājusies AS “Latvijas valsts meži” Valmieras kokaudzētavā par kopējo summu 980,10 eiro.

Koki augot savāc no gaisa kaitīgo ogļskābo gāzi, to efektīvi absorbē un ražo skābekli, tādējādi samazinot gaisa piesārņojumu un nodrošinot labāku gaisa kvalitāti. 1 m³ koksnes augšanas laikā savāc tonnu kaitīgās ogļskābās gāzes un izdala 727 kilogramus skābekļa.

 

Raksts: “Kocēnu novada domes darbinieki un deputāti stādīs eglītes”, Valmiera24.lv, publ. 22.04.2015

Avots: http://valmiera.pilseta24.lv/zinas/48/355190

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *