“Ikea” plāni Lietuvā celt mēbeļu rūpnīcu vieš bažas par plātņu deficītu

Kompānija “Ikea Industry Lietuva” plāno Lietuvā celt mēbeļu rūpnīcu, kurā gada laikā domāts saražot aptuveni divus miljonus dažādu izstrādājumu – 47 veidu mēbeles guļamistabai un dzīvojamajai istabai, vēsta “Vz.lt”. Lietuvas mēbeļu ražotāji raizējas, ka līdz ar to nozarei varētu pietrūkt koka plātņu.

Kazlu Rūdas pašvaldības mērs Vītauts Kanevičs pastāstījis, ka jaunajā mēbeļu rūpnīcā varētu tikt radītas 100 līdz 200 jaunas darba vietas. Pēc viņa teiktā, paredzams, ka būvdarbi sāksies šā gada nogalē. “Ikea Industry Lietuva” Inga Urbonavičūte pagaidām vairījusies runāt par plānotajām investīcijām – šobrīd tiekot apsvērti vairāki dažāda apjoma projekti, bet galīgais lēmums varētu tikt pieņemts maija vidū.

Šobrīd Kazlu Rūdā darbojas kokskaidu plātņu ražotne, kas ar savu produkciju apgādā Lietuvas mēbeļu ražotājus. Divos cehos tiek ražotas arī mēbeļu sagataves. Kā norādījusi Urbonavičūte, plātņu ražošanas apjomus palielināt neesot paredzēts.

Lielāko daļu mēbeļniekiem nepieciešamo plātņu Lietuvā saražo “Ikea Industry Lietuva” – gada laikā ražošanas apjoms sasniedz aptuveni 450 000 – 500 000 kubikmetru, un savām vajadzībām “IKEA Industry Lietuva” gatavojas izlietot 27% – 30% visas produkcijas. Kā izdevumam pastāstījis korpusa mēbeļu ražošanas uzņēmuma “Freda” akcionārs un valdes priekšsēdētājs Rims Varanausks, runas par iespējamo mēbeļu fabrikas būvniecību Kazlu Rūdā jau klīdušas, un mēbeļniekiem tas nozīmēs plātņu trūkumu. Tās gan varētu ievest no Polijas, Latvijas vai Baltkrievijas, tiesa, par importu no Baltkrievijas nāktos maksāt 7% muitas nodevu. Tādēļ tiek domāts par klastera veidošanu, lai varētu nodrošināties ar plātnēm. “Zinām, ka līdz ar ražošanas pieaugumu dramatiska situācija izveidosies aptuveni pēc trim gadiem,” viņš prognozējis. Lietuvas mēbeļu ražotāji lēš, ka jau 2018.gadā nozarei pietrūks aptuveni 400 000 kubikmetru plātņu.

 

Raksts: “”Ikea” plāni Lietuvā celt mēbeļu rūpnīcu lietuviešiem vieš bažas par koka plātņu deficītu”, LETA, publ. 24.04.2015

Avots: Biznesa portāls Nozare.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *