Lielāks eksports ļāvis mēbeļu ražotājiem sasniegt pirmskrīzes ienākumus

Pārdošanas ienākumu pieaugums ārvalstu tirgos ļāvis mēbeļu ražotājiem sasniegt pirmskrīzes ienākumus, tomēr daļai uzņēmumu apgrozījums ir audzis, citiem – sarucis, liecina asociācijas «Latvijas Mēbeles» apkopotie dati par biedru neto apgrozījumu 2015.gada 1.ceturksnī. «Kopumā ir pārsniegts pirmskrīzes ienākumu līmenis, kaut arī katram atsevišķam mēbeļu ražotājam 2007. gada līmenis ir pārsniegts, bet citam vēl nav,» situāciju raksturo asociācijas «Latvijas Mēbeles» izpilddirektors Andris Plezers. Viņš arī atzīst, ka asociācijas uzņēmumu kopējie realizācijas apjomi ir sarukuši vietējā tirgū, ko izdevies kompensēt ar pieaugumu ārvalstu tirgos. «Visiem situācija nebūt nav vienāda, un to pierāda arī uzņēmumu darbības rādītāji, jo vietējā tirgū pārdošanas ienākumus spējuši palielināt SIA Bolderāja serviss, SIA Dižozols Plus, SIA Marks M, SIA Pinus GB, SIA Wood ART.LV,» skaidro A. Plezers. Viņš nenoliedz, ka vietējais tirgus nav liels, turklāt mēbeles nav pirmās nepieciešamības preces un līdz ar to pieprasījums ir ļoti svārstīgs.

Neto apgrozījuma pieaugumu rāda tikai daļa. Vislielākais ir SIA Wood ART.LV – par 143%, SIA Sencis – par 97%, SIA Meb Tex – 64%, SIA Eibe-L – 22%, SIA Bolderāja serviss – 20%. «Izņemot SIA Eibe-L, SIA Bolderāja serviss un SIA Sencis, visi pārējie ir relatīvi mazi ražotāji, kuriem procentuāli lielu pieaugumu var radīt pat viena neliela pasūtījuma iegūšana,» norāda A. Plezers. Nelielu apgrozījuma kritumu ir piedzīvojuši lielie ražotāji: SIA Daiļrade koks (-7,4%), a/s Elīza-K (-4,6%), SIA Pinus GB (-7,4%) un SIA Wenden furniture.

«Tas tikai apstiprina iepriekš pieņemto lēmumu pareizību par risku sadali uz daudziem partneriem ārvalstīs,» tā uz jautājumu par 20% neto apgrozījuma pieauguma recepti, atbild SIA Bolderāja serviss valdes loceklis Valdis Krauklis. Viņš norāda, ka uzņēmums šobrīd izaug kopā ar ārvalstu partneri un otrādi. «Tas ir viens no faktoriem, kas ļauj turpināt apgrozījuma pieaugumu,» skaidro V. Krauklis.

 

Raksts: “Eksports turpina balstīt mēbeļu ražotājus”, Māris Ķirsons, publ. 29.04.2015

Avots: http://www.db.lv/razosana/eksports-turpina-balstit-mebelu-razotajus-431613

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *