“Sveaskog Baltfor” pērn strādājis ar apgrozījuma un peļņas kritumu

Kokmateriālu eksportētājs “Sveaskog Baltfor” pagājušajā gadā strādājis ar 19% apgrozījuma un 17% peļņas samazinājumu, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmuma apgrozījums 2014.gadā bija 21,45 miljoni eiro salīdzinājumā ar 26,59 miljoniem 2013.gadā. Savukārt peļņa – 516 831 eiro salīdzinājumā ar 625 479 eiro iepriekšējā gadā.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka pagājušais gads raksturīgs ar zemu pieprasījumu gan pēc skujkoku papīrmalkas, gan kurināmās koksnes, tikmēr bērza apaļkoku sortimentā pieprasījums raksturojams kā stabils. Tāpat norādīts, ka “Sveaskog Baltfor” ir kokmateriālu un šķeldas iepirkšanas filiāles Rīgā, Krievu salā, Jaunmīlgrāvja ostā, Skultes ostā, kā arī Lietuvas pilsētā Klaipēdā. Izveidotas piegādes ķēdes starp Latviju un Lietuvu, ilgstošas partnerattiecības nodrošina stabilu papīrmalkas plūsmu caur Igaunijas ostām.

Šogad “Sveaskog Baltfor” plāno līdzīgu apgrozījumu kā pērn, kas gan var tikt koriģēts atbilstoši tirgus situācijai Eiropā un Latvijā. Kopumā šogad plānots palielināt pārdošanas apjomu Baltijā, kā arī piesaistīt jaunus klientus Eiropas ziemeļvalstīs un Rietumeiropā.

“Sveaskog Baltfor” reģistrēts 1996.gadā, tā pamatkapitāls ir 71 143 eiro. Uzņēmums ir Zviedrijas lielākā mežu īpašnieka “Sveaskog Forvaltnings AB” meitasuzņēmums.

 

Raksts: “Kokmateriālu eksportētājs “Sveaskog Baltfor” pērn strādājis ar apgrozījuma un peļņas kritumu”, LETA, publ. 29.04.2015

Avots: https://businessnetwork.lv/biznesa-zinas/kokmaterialu-eksportetajs-sveaskog-baltfor-pern-stradajis-ar-apgrozijuma-un-pelnas-kritumu-30979

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *