Sākam biznesu: Ejot uz mērķi, jāspēj rast kompromisu

Vietējais privātpersonu tirgus ir apgūts, tāpēc koka telefona ietvaru un karšu etviju ražotājs RixWood sper pirmos soļus eksportā, vēsta laikraksts Dienas Bizness.

«Pagājušais gads finansiāli no visiem iepriekšējiem bija visveiksmīgākais, un beidzot sākām redzēt sava darba augļus. Tam bija vajadzīgi četri gadi,» saka Kalvis Kārkliņš, SIA RixWood vadītājs. Pērn uzņēmuma apgrozījums bijis aptuveni 15 tūkstoši eiro. Viņš norāda, ka tas neesot liels skaitlis, bet lielai daļai jauno uzņēmēju pirmajos gados ir līdzīgi rezultāti, un sapņi par pusmiljona apgrozījumu ir tikai fantāzijas. «Mūsu apgrozījums katru gadu ir audzis par 50%, tā ir pozitīva tendence, kas rāda, ka ejam pareizā virzienā. 2013. gadu beidzām ar 10 tūkstošiem, 2014. – ar 15. Skaitlis nav liels, bet tendence ir pareiza,» uzskata Kalvis. Viņš ir audzis līdz ar uzņēmumu un šobrīd paralēli RixWood vada vēl divus uzņēmumus – tūrisma un konsultāciju biznesu.

Uzņēmumam šobrīd ir divi produkti – vizītkaršu etvijas un iPhone telefonu vāciņi jeb – kā Kalvis saka – koka smokingi. Telefona ietvari ir piesaistīti konkrētiem modeļiem, bet etvijas ir universāls produkts, ko var izmantot jebkurš cilvēks – vizītkartēm, bankas, lojalitātes kartēm. «Ir doma par papildu universālajiem produktiem, ko mēs varam piedāvāt lielam cilvēku lokam,» viņš teic. Lai neatstātu novārtā tos cilvēkus, kas gribētu šādu produktu, bet kam tomēr cena šķiet nedaudz par augstu, ir plānots jauns produkts, kur apvienojas gumija un koks. «Mums visu laiku ir teikts, ka, ražojot tikai iPhone vāciņus, nedaudz apdalām visus pārējos telefonu lietotājus. Tāpēc jaunā līnija plānota plašākam telefona modeļu klāstam. Nav iemesla atstāt šo nišu tukšu, ja jau cilvēki no paša sākuma ir to prasījuši,» viņš stāsta.

Jau uzsākot biznesu, komanda definēja, ka 2014.gads būs tas laiks, kad uzņēmums izies eksportā. Un tā arī bija, RixWood ieguva savu pirmo lielo korporatīvo pasūtījumu. Šajā gadījumā uz produkcijas nav RixWood, bet gan pasūtītāja logo. «Kad esi ilgi lolojis savu zīmolu, tā ir liela izšķiršanās. Sapratām, ka kaut kas ir jāupurē. Jā, mēs varam palikt pie sava zīmola, bet tas nevar garantēt, ka mēs ar to gūsim panākumus eksportā. Var palikt pie dārga hobija, bet, ja gribi attīstīt biznesu, ir jāiziet uz kompromisiem – tāda ir tirgus realitāte. Vienā gadījumā mēs to darām, eksportā atsakoties no sava zīmola, citā gadījumā – papildinot sortimentu ar plašākām masām pieejamu produktu,» spriež Kalvis. Pirmās testa partijas apjoms bija aptuveni 300 vienību, bet nākamie pasūtījumi būšot vairāki tūkstoši.

 

Raksts: “Ejot uz mērķi, jāspēj rast kompromisu”, Anda Asere, publ. 11.05.2015

Avots: http://www.db.lv/mazais-bizness/sakam-biznesu/sakam-biznesu-ejot-uz-merki-jaspej-rast-kompromisu-432082

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *